Середа, 12 червня 2019 16:17

На базі ЛьвДУВС відбулись навчання для слідчих та інспекторів-криміналістів

Під час навчань йшлося про те, як ефективно організувати роботу зі збору та фіксації речових доказів на місці події у злочинах проти життя та які сучасні техніко-криміналістичні засоби допоможуть у цьому.

Про мету проведення заняття розповів начальник відділу криміналістичного забезпечення слідчого управління ГУНП у Львівській області Володимир Ткач. Він зауважив, що такі спільні навчання для слідчих та інспекторів-криміналістів дають змогу відпрацювати найбільш типові ситуації при виявленні трупа людини. Вкрай важливо, аби під час огляду було зібрано усі матеріали, адже це допоможе провести об’єктивне та всебічне розслідування.

«Ми акцентували увагу на засобах для фіксації обстановки на місці події, окремих слідів та їх комплексів, розповіли, як проводити фотозйомку, складати схеми. Окремою темою навчання є сучасні засоби для роботи зі слідами біологічного походження, зокрема, крові, їх виявлення у складних ситуаціях», - наголосив Володимир Ткач.

Т.в.о. завідувача кафедри кримінального процесу та криміналістики факультету №1 ЛьвДУВС Руслан Шехавцов розповів учасникам навчань про особливості огляду у типових ситуаціях виявлення трупа людини. Він звернув увагу аудиторії на те, як уникнути помилок під час огляду та як провести аналіз обстановки на місці події. «Необхідно вникнути у саму ситуацію, зрозуміти, що саме сталася, у якому стані труп, хто його виявив, скільки часу приблизно пройшло з моменту смерті людини. Вміння критично сприймати обставини події є надзвичайно важливим», - зазначив Руслан Шехавцов.

Практичний етап навчань проходив на криміналістичному полігоні ЛьвДУВС. Слідчим та інспекторам-криміналістам запропонували проаналізувати п'ять змодельованих місць події, де було виявлено труп людини. Поліцейські за участі тренерів детально проаналізували кожну ситуацію, визначили, які техніко-криміналістичні засоби потрібно застосовувати, аби зафіксувати виявлені сліди злочину, встановили їх значення для розслідування цих подій.