Середа, 03 липня 2019 08:48

Курсантів навчали виявляти підроблені грошові купюри

Для курсантів третього курсу факультету №2 провели інтерактивне заняття на тему “Методика розслідування виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою збуту підроблених грошей».

Доцент кафедри кримінального процесу та криміналістики Олександра Захарова навчала курсантів виявляти підроблені купюри під ультрафіолетовими променями, на просвіт та дотик. На занятті практикувалися розпізнавати захисні елементи банкнот: водяний знак, оптичну зміну фарб, захисну кодову стрічку, латентне зображення, рельєфне зображення, наскрізний елемент та родовий друк.

Також розглянули типові слідчі ситуації, пов'язані зі злочинами, що стосуються підробки грошей, наголосили на обставинах, які необхідно з'ясувати при розслідуванні, визначили першочергові та подальші слідчі (розшукові) дії.

Курсанти дізналися про способи визначення фальшивої купюри. Навчилися звертати увагу на найпростіші захисні елементи банкнот: розмір, якість паперу, колір фарби та наявність водяних знаків.