Понеділок, 29 липня 2019 12:38

Представник ЛьвДУВС взяв участь у Літній школі з конституційного права

Організатор заходу – Координатор проектів ОБСЄ в Україні. Учасниками Літньої школи «Верховенство права і конституціоналізм: процесуальні права людини» стали 30 студентів та аспірантів зі всієї країни. Львівський державний університет внутрішніх справ на заході представляв ад'юнкт капітан поліції Тарас Луцький.

Упродовж тижня, з 21 до 29 липня, судді Конституційного Суду, Верховного Суду, провідні правники-практики й теоретики розповідали, за якими стандартами має відбуватися перегляд та перевірка законів і нормативно-правових актів щодо їх конституційності.

Під час заходу відбувалися дискусії про останні тенденції розвитку конституційного права в Україні та світі. Учасників ознайомлювали з дисциплінарною відповідальністю судді, речово-правовими способами захисту цивільних прав. Торкалися питань ролі адвокатури в демократичному суспільстві.

Зокрема, посол Генрік Вілладсен, Координатор проектів ОБСЄ в Україні, під час своєї лекції відзначив, що конституційна юрисдикція є важливою частиною стримувань і противаг в демократичній державі. Адже це вкрай актуально для країн, де демократичні інститути знаходяться в процесі розбудови.

Ад'юнкт ЛьвДУВС Тарас Луцький поділився власними враженнями від проведеного часу в Літній школі: «Спілкування з людьми, які формують сучасні доктрини конституціоналізму в Україні, є хорошим досвідом для молодого покоління правників. Це надихає слухачів на подальше вивчення юридичної проблематики. В цьому контексті маємо підстави для оптимістичного прогнозу. Конституційне право стає на шлях розвитку верховенства права».

Представник ЛьвДУВС відзначив, що насичена, ретельно продумана та захоплива програма Літньої школи дала можливість спілкування зі студентами та аспірантами з різних закладів вищої освіти. Особливо цікавими були лектори, які акцентували увагу не лише на теорії, а й аналізували судову практику з власного досвіду. Тарас Луцький висловив подяку організаторам, викладачам та слухачам Літньої школи за особливу атмосферу, що панувала під час заходу.

За матарілами зі сторінки OSCE Project Co-ordinator in Ukraine у Фейсбуці