П'ятниця, 04 жовтня 2019 12:53

«Питання належної системи підготовки і навчання - фундамент для втілення реформ”, - Голова КМЄС Антті Хартікайнен

У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбулася зустріч керівництва вишу з представниками Консультативної місії Європейського Союзу в Україні. Обговорювали подальші кроки співпраці та шляхи їх реалізації.

До закладу вперше завітав новопризначений Голова КМЄС Антті Хартікайнен. Також були присутні керівник операційного департаменту КМЄС Удо Моллер, координаторка регіонального представництва Місії у Львові Ханелоре Вальєр, старший радник/тренер з питань правоохоронної діяльності Марек Дзержега, спеціалістка з питань регіональної діяльності Наталі Фаррел та спеціалістка з тренінгів Любов Корчагіна.

Ректор Львівського державного університету внутрішніх справ Роман Благута звернувся з вітальним словом до представників Місії.

“Ми пишаємося тим, що вже тривалий час маємо можливість співпрацювати з Консультативною місією Європейського Союзу. Це співробітництво розпочалася у липні 2016 року, - зазначив Роман Благута. - За цей час ми спільно провели дуже багато заходів, які стали елементами реформи правоохоронної системи України і, зокрема, відомчої освіти”.

Ректор університету зазначив, що на базі ЛьвДУВС за сприяння Консультативної місії Європейського Союзу успішно втілено чимало проєктів. Зокрема, відбулися: тренінг з лідерства та управління для керівників поліції середньої ланки, навчання для інспекторів та тренінг з кримінального аналізу в роботі підрозділів кримінального блоку, навчання із вдосконалення роботи слідчо-оперативних груп, тренування підрозділів поліції у роботі з громадськістю у конфліктних ситуаціях і взаємодії поліції з громадянами тощо.

Окрім цього, ректор ЛьвДУВС зауважив, що Консультативна місія ЄС також є активним учасником наукових дискусій у виші.

“Робота КМЄС - як місток між теорією, методологією викладання і практичною діяльністю, - зазначив Роман Благута. - Адже вперше ідею створення груп швидкого реагування і роботи ситуаційного центру було втілено саме у Львові і саме за активної участі Консультативної місії ЄС. Це дало можливість поліції Львівщини набагато швидше реагувати на події. А ми запозичили цю ідею і відкрили на базі ЛьвДУВС навчальний ситуаційний центр”.

Голова Консультативної місії Європейського Союзу Антті Хартікайнен зазначив: ”Ми дуже цінуємо співпрацю, яку налагодили з вами. Я розумію наскільки важливим є питання належної системи підготовки і навчання, адже це фундамент для втілення реформ”.

На завершення зустрічі представники Консультативної місії ЄС переглянули презентацію про університет, а також відвідали навчальний ситуаційний центр і криміналістичний полігон.