Четвер, 10 жовтня 2019 14:53

Патрульні поліцейські розвіяли міфи про «Драгер» та влаштували експеримент з «алкоокулярами»

Сьогодні до Львівського державного університету внутрішніх справ завітали представники патрульної поліції. Правоохоронці провели практичне заняття для вихованців факультету № 3 та розповіли їм, як діяти у випадку виявлення водіїв у стані алкогольного сп’яніння.

Старший інспектор відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції у Львівській області Денис Драгініч продемонстував молоді прилад «Драгер», за допомогою якого правоохоронці визначають рівень алкогольного сп’яніння у водіїв. Поліцейський зауважив, що керманичі нерідко намагаються уникнути відповідальності, вигадуючи різні пояснення. Мовляв, нещодавно випили склянку квасу чи з’їли цукерки з алкоголем. Аби розвіяти міфи про те, що ці продукти можуть вплинути на результати алкотесту, патрульні влаштували невеличкий експеримент.

Присутнім запропонували пройти перевірку за допомогою «Драгера» після вживання кефіру, квасу та солодощів із алкоголем. Учасники експерименту спершу зробили тест одразу ж після частування та переконалися, що насправді найвищий показник проміле – від цукерок. Втім, повторний тест, який добровольці пройшли через декілька хвилин, показав уже зовсім інші результати. Рівень алкоголю в усіх учасників експерименту стрімко впав до нуля. Тож завдяки такому тесту присутні переконалися, що сп’яніння від кефіру, квасу або цукерок – це лише міфи.

Окрім цього, патрульні нагадали слухачам про відповідальність за керування у стані алкогольного сп’яніння та розповіли про трагічні наслідки ДТП з вини таких горе-керманичів.
«Аби продемонструвати, як вживання алкоголю впливає на водіїв, ми запропонували присутнім одягнути так звані «алкоокуляри» - розповідає Богдана Лефменко, старший інспектор ВЗГ УПП у Львівській області.

На ще один експеримент від патрульних погодилися чимало присутніх. Курсант 4 курсу факультету №3 Едуард першим приміряв так звані «алкоокуляри» та розповів як це – дивитися на світ очима нетверезого водія. «Після того, як одягнув ці окуляри, перестав бачити свої ноги. Було складно, особливо важко пройти зигзаг», - говорить хлопець.

Добровольцям, які зголосилися одягнути «алкоокуляри», пропонували пройти спеціальним килимком, а після цього - намалювати вихід із лабіринту. На завершення кожен учасник мав написати: «Я ніколи не сяду за кермо у нетверезому стані!».
Усі, хто погодився пройти випробування з «алкоокулярами», отримали від патрульних світлоповертаючі жилети.
На завершення зустрічі поліцейські закликали присутніх дотримуватися обіцянки та за жодних обставин не сідати за кермо у стані сп’яніння.