Четвер, 17 жовтня 2019 12:55

У ЛьвДУВС обговорили питання психологічного забезпечення освітнього процесу

На базі Львівського державного університету внутрішніх справ відбувся семінар-нарада щодо актуальних питань психологічного забезпечення освітнього процесу в закладах вищої освіти МВС.

Учасників заходу привітав ректор Львівського державного університету внутрішніх справ Роман Благута.

“Така система організації комунікації як семінар-нарада є найбільш ефективною для вироблення стратегії розвитку кожного закладу освіти у сфері психологічного забезпечення професійної діяльності, - зауважив Роман Благута. - Психологічне забезпечення — це підґрунтя виховної роботи та елемент гарантії якості освіти. Лише внаслідок об'єктивного психологічного супроводження і аналізу результатів роботи стає можливим розуміння тих недоліків, які є в організації освітньої діяльності, проведенні занять, дозвілля та побуту здобувачів вищої освіти”.

Проректор ЛьвДУВС Ольга Балинська зазначила, що для Львівського державного університету внутрішніх справ зустрічати у себе теоретиків та практиків підрозділів психологічного забезпечення діяльності вже стало доброю традицією. Адже такий захід у ЛьвДУВС проходить другий рік поспіль.

Цьогоріч до Львова завітали представники Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України, Національної академії внутрішніх справ України, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, Донецького юридичного інституту МВС України, Луганського державного університету внутрішніх справ ім. Едуарда Дідоренка, Одеського державного університету внутрішніх справ та Харківського національного університету внутрішніх справ. Також у семінарі-нараді взяли участь представники відділення психологічного забезпечення Львівського державного університету внутрішніх справ та факультету психології ЛьвДУВС.

“Ми зібралися тут сьогодні, щоб обговорити питання, які сприятимуть покращенню якості вищої освіти, - звернулася до присутніх начальник відділу психологічного забезпечення Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України Ніна Лигун. - Сподіваюся, ми обміняємося позитивним досвідом нашої роботи та зможемо впровадити нові напрями майбутніх напрацювань”.

На зустрічі говорили про результати вивчення стану психологічного супроводження освітнього процесу у вишах МВС та дискутували про удосконалення нормативно-правового регулювання психологічного забезпечення цього процесу.

Обговорили шляхи оптимізації професійної діяльності відділень психологічного забезпечення у закладах вищої освіти. Йшлося також про практичне застосування кімнати психологічної саморегуляції та особливості використання арт-терапії у процесі адаптації до умов навчання.

Фахівці спілкувалися та виробляли єдині підходи роботи, які згодом реалізовуватимуть у стратегії розвитку закладів вищої освіти.