П'ятниця, 18 жовтня 2019 14:15

Психічне здоров'я особистості у кризовому суспільстві. Науково-практична конференція зібрала у ЛьвДУВС практикуючих психологів та науковців

У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбулася IV Всеукраїнська науково-практична конференція “Психічне здоров'я особистості у кризовому суспільстві”, організована факультетом психології ЛьвДУВС.

З вітальним словом до присутніх звернувся ректор Львівського державного університету внутрішніх справ Роман Благута.

“Криза - це переломний етап чи в політиці, чи в економіці, чи в суспільстві. Україна зараз перебуває у періоді корінних змін і правової системи, і діяльності органів державної влади. А для забезпечення розвитку української держави дуже важливе психологічне здоров'я населення і кожної людини зокрема”, - зазначив Роман Благута.

Начальник відділу психологічного забезпечення Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України Ніна Лигун побажала учасникам конференції творчої праці і нових ідей та наголосила: “Керівництво Міністерства внутрішніх справ України приділяє значну увагу саме формуванню здорової особистості. Тож бере активну участь у розробленні державної програми психологічної та медико-психологічної реабілітації і соціальної реадаптації учасників АТО. Зараз запроваджують навчальну програму з психологічного супроводу учасників антитерористичної операції, рішення про створення якої було прийняте у минулому році саме у ЛьвДУВС”.

Зоряна Кісіль, декан факультету психології Львівського державного університету внутрішніх справ звернулася до присутніх: “Радію, що у нас вже з'явилося коло однодумців, які вкотре долучаються до цієї конференції, і тішить, що воно щороку розширюється. Наша робота сьогодні має бути плідною, адже питання, задекларовані у програмі, вкрай актуальні”.

Конференція складалася з двох дискусійних платформ: “Теоретичні основи дослідження психічного здоров'я особистості” та “Прикладні аспекти збереження психічного здоров'я”.

Фахівці обговорювали соціально-політичні кризи ХХ століття та реагування на них людей. Йшлося про підтримку психічного здоров'я населення при виживанні у кризовому суспільстві. Дискутували про унікальність та глобальність, консерватизм та лібералізм наукового психологічного знання. Звучали думки на тему життєвих подій як психологічних чинників творчої особистості. А також чимало уваги приділили технікам психологічного відновлення після психотравмуючих подій як складовій психічного здоров'я особистості.

Доповідачі супроводжували свої виступи відеороликами та фотопрезентаціями, демонстрували вправи, зокрема, для відновлення сил та саморегуляції, проводили майстер-класи.

Психологи говорили про трансгенераційну, міжпоколінну травму та посттравматичні розлади сну. Йшлося також про практичне застосування кімнати психологічної саморегуляції у діяльності відділень психологічного забезпечення. Присутні ознайомилися із особливостями застосування арт-терапії в процесі адаптації до умов навчання та з трансформаційно-мотиваційною психологічною грою.

Учасники конференції обмінювалися досвідом, знайомилися з новими підходами у психології та напрацьовували ідеї, які згодом втілюватимуть у життя.