П'ятниця, 18 жовтня 2019 14:45

У ЛьвДУВС відбулася українсько-польська наукова конференція, присвечена проблемам виконавчого провадження

На базі юридичного факультету Львівського державного університету внутрішніх справ відбулася українсько-польська наукова конференція «Актуальні проблеми виконавчого провадження в Україні та Польщі». Організатори заходу: ЛьвДУВС, Асоціація приватних виконавців України та проєкт Європейського Союзу «Право-Justice».

Конференція зібрала науково-педагогічних працівників цивільних закладів вищої освіти та закладів вищої освіти системи МВС України, практичних працівників правоохоронних органів, а також їхніх іноземних колег із Республіки Польща.

Розпочинаючи роботу наукового заходу, привітали учасників ректор Львівського державного університету внутрішніх справ Роман Благута, Голова Асоціації приватних виконавців України Ніколаєв Сергій, Голова Національної Ради судових виконавців у Варшаві Рафал Фрончек, національний експерт проєкту ЄС «Право-Justice» В'ячеслав Панасюк та представник Координатора проектів ОБСЄ в Україні Ніна Решетар.

Кожен із виступів конференції ставав предметом цікавих обговорень. Дискусії відбувалися у чотирьох напрямах:

• правовий статус судового виконавця;
  • нагляд за судовим виконавцем;
  • фінансування системи виконавчого провадження;
  • відповідальність судового виконавця.

Науковці і практики пропонували для обговорення актуальні та змістовні теми, серед яких еволюція системи примусового виконання рішень судів та інших юрисдикційних органів в Україні, проблеми впровадження стандартів належної правової процедури в процесі притягнення приватних виконавців до дисциплінарної відповідальності.

Йшлося також про нагляд за судовим виконавцем у Польщі, відкрите і гласне виконання судових рішень в Україні, систему фінансування виконавчого провадження в Польщі й Україні.

Не оминули й теми матеріальної відповідальності судового виконавця у польському праві. Обговорювали проблемні аспекти впровадження стандартів належної правової процедури в процесі притягнення приватних виконавців до дисциплінарної відповідальності та інше.

За результатами виступів і дискусій було запропоновано чимало шляхів вирішення обговорюваних проблем. Згодом вони зайдуть своє відображення в юридичній практиці обох країн.