Четвер, 07 листопада 2019 12:09

До ЛьвДУВС завітали представники вибухотехнічної служби

Сьогодні у Львівському державному університеті внутрішніх справ відбулось заняття з вибухобезпеки. Студенти та курсанти факультету №3 дізналися, як діяти у випадку виявлення підозрілих предметів. Також познайомилися з помічниками львівських вибухотехніків – службовою вівчаркою Лілу та вправним роботом Петрусиком.

1Організував захід доцент кафедри цивільного права та процесу факультету № 1 Роман Демків. На його запрошення до вишу завітали інспектор-кінолог вибухотехнічного управління поліції Львівщини Євген Телюк та його колега, молодший інспектор-вибухотехнік Андрій Бута. Вони розповіли присутнім, що зловмисники нерідко маскують саморобні вибухові пристрої. Тож звичайний годинник, іграшка чи коробка цукерок можуть виявитися вкрай небезпечними. Вибухотехніки застерегли молодь: слід із особливою обережністю ставитися до будь-яких знахідок, у жодному випадку не підходити близько та не торкатися, а одразу ж повідомляти про них у поліцію.

Лише фахівці можуть визначити, чи не становить цей предмет небезпеку, тож не варто ризикувати своїм життям і здоров’ям, - зауважили представники ВТУ.

Вони розповіли присутнім про завдання, які виконує вибухотехнічна служба, показали обладнання, за допомогою якого виявляють і знешкоджують вибухові пристрої. А ще «познайомили» з роботом, якого поліцейські лагідно називають Петрусиком та завдяки якому вдалося врятувати не одне життя.

Службові вівчарки також допомагають правоохоронцям. У вибухотехнічному управлінні поліції Львівщини їх двоє – Джесі та Лілу. Чотирилапі помічниці, попри юний вік, - надзвичайно розумні та кмітливі, а ще – справжні професіонали у пошуку вибухівки.

Подивитися як працюють службові собаки мали змогу й вихованці ЛьвДУВС. Під час показового виступу вівчарка Лілу миттєво віднайшла небезпечний сховок та вказала на нього вибухотехніку.

На завершення зустрічі усі охочі мали змогу подивитися ближче на макети вибухових пристроїв, приміряти захисний шолом та бронежилет.

Своїми враженнями від зустрічі поділився курсант 2-го курсу факультету №3 Олександр Турінський. Каже, найбільше сподобався робот Петрусик. «Він виконує важливе завдання – допомагає та захищає. Коли працює робот, вибухотехнік може залишатися у безпечному місці та не ризикувати своїм життям», - зауважив курсант.

Він також відзначив, що правила безпеки, про які розповіли вибухотехніки, є надзвичайно важливими, тож про них потрібно пам’ятати щодня.