П'ятниця, 08 листопада 2019 13:55

У ЛьвДУВС відбувся круглий стіл щодо запобігання та протидії корупції

Сьогодні у Львівському державному університеті внутрішніх справ відбувся регіональний круглий стіл на тему «Визначення корупційних ризиків у діяльності МВС, шляхів запобігання та протидії корупції в МВС». Захід проходив за ініціативи Громадської ради при Міністерстві внутрішніх справ України.

За круглим столом зібралися близько ста науковців та практиків. Участь в обговоренні взяли представники МВС, Головних управлінь Національної поліції, науково-дослідних експертно-криміналістичних центрів, регіональних сервісних центрів, територіальних медичних об’єднань МВС України, управлінь Державної міграційної служби та Державної служби України з надзвичайних ситуацій семи областей Західної України, а також Західного територіального управління Нацгвардії та Західного регіонального управління Державної прикордонної служби.

Із привітальним словом до присутніх звернувся ректор Львівського державного університету внутрішніх справ, полковник поліції Роман Благута. «Ми пишаємося, що наш заклад вищої освіти став платформою для обговорення не лише наукових, але й практичних питань щодо діяльності органів державної влади з попередження та запобігання корупції, - наголосив очільник вишу. - Вочевидь, таке суспільне явище як корупція потребує гострих обговорень. Саме тому проведення регіональних круглих столів з цієї тематики є на часі. Це дає можливість почути про проведену роботу та досягнення, зрозуміти тенденції та побачити перспективи. Сьогоднішня дискусія дасть нам можливість поспілкуватися, обмінятися думками та поділитися позитивним досвідом».

Начальник Управління запобігання корупції та проведення люстрації МВС України Анатолій Фодчук також привітав учасників круглого столу та закликав їх до активної дискусії. Він відзначив, що проведення таких заходів уже стало доброю традицією та зауважив, що представники громадськості завжди активно долучаються до обговорення. «Це дає можливість напряму, без посередників, задати питання представникам влади, висловити пропозиції та зауваження», - резюмував Анатолій Фодчук.

Голова Громадської ради при МВС України Володимир Мартиненко зауважив, що є багато питань, пов’язаних із корупційними ризиками у системі МВС, які активно обговорюються суспільством. «Це спонукає Міністерство внутрішніх справ реагувати на ці питання та, відповідно, далі вибудовувати кроки взаємодії із громадськістю у напрямку їх вирішення та створення дієвого механізму для їх попередження». Він побажав учасникам круглого столу плідної роботи та дієвих напрацювань, які вони зможуть ефективно використовувати на практиці.

Під час заходу присутні обговорили правове регулювання та особливості діяльності викривачів корупції в системі МВС України. Торкнулися проблем функціонування уповноважених з питань запобігання та виявлення корупції. Йшлося також про особливості службових перевірок та внутрішніх розслідувань корупційних проявів.

За результатами круглого столу було запропоновано ряд рекомендацій. Зокрема, щодо проведення ефективного внутрішнього аудиту доброчесності, що має стати невід’ємною складовою реформи Національної поліції в Україні. Учасники також звернули увагу на необхідність здійснення відповідного моніторингу та вивчення міжнародного досвіду забезпечення доброчесності у діяльності поліції. Окрім цього, наголосили на важливості вироблення «дорожньої карти» протидії та запобігання корупції в системі МВС України.