Шаблоны Joomla 3.5

Середа, 06 грудня 2017 16:01

Медик розповіла курсантам як вберегтись від ВІЛ-інфекції

Written by
Rate this item
(1 Vote)

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом лікар Львівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Віра Бугійчик провела лекцію про ВІЛ/СНІД для вихованців вишу. Залучаючи курсантів до активної участі у розмові, лікар з’ясовувала їхню обізнаність про це захворювання, демонструвала слайди з інформацією, яку повинен знати кожен, аби вберегти своє здоров’я.

Крім цього, медик наголосила на проблеми швидкого поширення хвороби СНІД у всьому світі: «35 мільйонів осіб інфіковано по світу, а станом на 1 червня 2017 року у Львівській області на диспансерному обліку знаходиться 3,5 тисячі осіб. На жаль, лише кожна друга ВІЛ-інфікована людина знає про свій статус. Це пояснюється тим, що від моменту інфікування до появи перших клінічних проявів може пройти від восьми до десяти років. Тобто на момент інфікування людина може не помічати ніяких негативних змін у своєму організмі, однак виявити СНІД на етапі незворотних наслідків».

33

Відтак, фахівець розповіла про шляхи передачі ВІЛ/СНІДу та про те як уникнути цього захворювання. Лектор також розвінчала ряд міфів щодо поширення вірусу, як зокрема при спільному використанні столових приборів та посуду, поцілунках, укусах комарів, рукостисканнях і обіймах.

44

«Щоб захистити себе від статевого шляху передачі потрібно утримуватися від випадкових статевих стосунків, використовувати засоби контрацепції, взаємно зберігати вірність, використовувати стерильний медичний інструментарій. Обов’язковим є також проведення скринінгу на ВІЛ-інфекцію, гепатити донорів», – підсумувала Віра Бугійчик і роздала усім бажаючим засоби контрацепції, які повинні бути у кожного, хто хоче себе захистити.

Read 832 times