П'ятниця, 15 грудня 2017 13:29

Кращі колядники ЛьвДУВС взяли участь у конкурсі «Україна колядує!»

Особливості новорічно-різдвяних свят в Україні – такою була тема цьогорічного конкурсу «Україна колядує» серед художніх колективів факультетів Львівського державного університету внутрішніх справ. Наші талановиті курсанти й студенти активно підтримують українські традиції і приділяють особливу увагу святкуванню християнських свят, серед яких чи не центральне місце посідає Різдво Христове.

«Підтримка традицій, шанування мови, національної культури – є ознакою патріотизму. В багатьох випадках українська пісня чи вірш – це так зброя, яка в умілих руках може допомогти здолати будь-якого ворога, – зазначив ректор. – Я сердечно вітаю усіх учасників. Впевнений, що переможе сильніший, але в будь-якому разі всі ті, хто зголосився взяти участь у конкурсі «Україна колядує», вже є переможцями. Успіхів вам!» – розпочали різдвяний конкурс ректор ЛьвДУВС Роман Благута.

Святкове дійство оцінювало поважне і об’єктивне журі, до складу якого увійшли: заступник начальника відділу кадрового забезпечення Роман Сушко, провідний фахівець відділення документального забезпечення відділу режимно-секретного та документального забезпечення Надія Шийка, керівник музичного гурту «Фест» Роман Опалевич, викладач Львівської правничої гімназії, лауреат конкурсу «Вчитель року» Наталія Галамай, керівник народного ансамблю «Стерео бенд» Назар Папіж і диригент оркестру Ярослав Ярославович Пацула. Головним організатором дійства виступила провідний фахівець відділення соціально-гуманітарної роботи Юлія Качанівська.

IMG 4

Так, у перший день конкурсу свої виступи представили три творчі колективи: факультету № 7, факультет №6 та факультет №8. У другий завершальний день різдвяний настрій дарували глядачам учасники від факультетів № 1, № 2 та № 3 та навчально-тренувального відділу «Верещиця». В гості до ЛьвДУВС також завітав заслужений артист естрадного мистецтва України Володимир Питель.

Першими вражати своїм артистизмом та креативністю вийшли студенти факультету №7. У всьому виступі лунали трагічні відголоски подій Різдва 2014 року на Євромайдані. Вихованці згадували бійців на передовій, які отримували зворушливі листи від дружин, матерів, дітей з проханням повернутися додому живими. На сцені звучали традиційні колядки поряд із оригінальним виконанням репу, які зігрівали присутніх своїм різдвяним теплом.

Наступними колядувати вийшли вихованці факультету №6, чий виступ був найбільш гумористичним того вечора. Журі та й увесь зал хапалися за боки, споглядаючи жваві та динамічні мініатюри, приурочені до різдвяних свят. На сцені відбувалися перевтілення в затятого п’яницю-колядника та пустотливу, відсталу від життя бабусю в ресторані. Звучала задушевна коляда та горіли бенгальські вогники.

Таланти факультету №8 занурилися глибоко в традиційність та символічність Різдва Христового. Перед глядачами розгорнулася картина теплого та затишного сімейства: на столі дідух, різдвяні страви, а мати з батьком оповідають дітям про важливість цього свята. На сцені прозвучала основна ідея, що в цей день, незалежно від різних життєвих обставин, усі члени сім’ї повинні збиратися разом. Голосиста команда факультету заспівувала колядки англійською та українською мовами, а разом з ними підспівував увесь зал.

На другий день свято коляди у ЛьвДУВС відкривали учасники з навчально-тренувального відділу «Верещиця». Курсанти зобразили на сцені здавна відому усім історію народження Христа: Ісус народився у Віфлеємі, привітати його навідалися пастухи, мудреці. Про це дізнався цар Ірод і наказав вбити усіх маленьких дітей. Проте перед глядачами постало гумористичне дійство за участю смерті та чорта, які карають недоброго царя. Справжній дух коляди витав на сцені, а красиві костюми притягували погляди глядачів.

Наступні команди факультетів також відтворили на сцені величне дійство народження Ісуса Христа, проте в кожного була присутня своя неповторна та колоритна родзинка. Так, факультет №1 відзначився співучістю та напрочуд незвичними енергійними персонажами, які то і діло чудили на сцені, витанцьовували й засипали публіку жартами. Креативні та неординарні – так можна було охрестити їх того вечора.

Творчий колектив факультету №3 створив на сцені душевну атмосферу різдвяного свята в українській родині. Здивували глядачів виконанням коляди під супровід гри на сопілці. Весело та сердечно лунали святкові пісні, традиційні віншування та жарти.

Факультет №2 здивував глядачів практично повністю чоловічим колективом, адже на сцені була присутня лише одна співоча красуня Діана Шп’єх. Хлопці найбільш кумедно представили глядачам події в Віфлеємі. Особливо припав усім до душі ангел з рожевими крилами й царською ходою та бабуся з клітчастою сумкою, яка, на диво, гармонійно вписалася в загальну концепцію виступу.

IMG 28

Пишаємось вихованцями університету, які з року в рік не втрачають ентузіазм та демонструють свою відданість українським традиціям святкування Різдва! Ці два дні конкурсу «Україна колядує» ще більше приблизило це світле свято. Вдячні усім учасникам за подаровані теплі емоції, гарний різдвяний настрій та смачні пампухи!