Четвер, 11 січня 2018 13:41

Екскурсія Львовом для діток з вадами слуху та особливими потребами

На прохання громадської благодійної організації «Ми разом» 11 січня завідувач відділення психологічного забезпечення ВКЗ Львівського державного університету внутрішніх справ Павло Чайка провів екскурсію містом лева для юних гостей зі Сходу України. Працівник вишу, серед іншого, захоплюється дослідженням історії рідного міста та колекціонує цікаві оповідки про життя його мешканців. Тож, Павло Чайка із задоволенням відізвався на прохання познайомити з улюбленим містом діток із вадами слуху й особливими потребами з Донецької та Луганської областей.
IMG 1
Так, екскурсія містом розпочалася з унікальної пам’ятки архітектури під символічною назвою «Чорна кам’яниця», яка виділяється з-поміж інших будівель своїм темним кольором. Далі гості міста попрямували до аптеки-музею «Під чорним орлом». Саме там вони дізналися як появилося на світ кольорове скло, чому змія є символом медицини, побачили різноманітний  аптечний посуд, таблеткові машини, старовинні ваги, траворізки та багато іншого.

Неабияке захоплення в діток викликав Вірменський дворик, попадаючи в який відчуваєш подих віків, а також дерев’яна каплиця «Голгофа», подібних якій у цілому світі залишилось вкрай мало. Щоб зацікавити діток ще більше, Павло Чайка задавав їм різні питання про ті чи інші неординарні елементи архітектури, а маленькі розумники мали відгадати, що вони означають чи яке їх застосування. Так, всіх подивувала історія драбини, прикріпленої до даху одної з будівель на вулиці Вірменській. Виявляється, по ній лазили відчайдушні романтики, аби діставати своїм коханим зорі з неба.

Екскурсійний тур включав відвідини Львівського національного академічного театру опери та балету, Музею етнографії та художнього промислу, що колись був банковою установою, храму святого Андрія, пам’ятників Тарасу Шевченку та королю Данилу, а також інших не менш оригінальних архітектурних див міста Лева. Львів справив на діток неабияке враження. Цікаві та веселі історії, що лунали з уст Павла Чайки, надовго залишаться в їхній пам’яті, й, можливо, у майбутньому спонукатимуть їх приїхати сюди знову.