Вівторок, 13 березня 2018 14:59

Ілона Корпан – лауреат всеукраїнського конкурсу «Шевченківські читання»

(1 Vote)

З нагоди 204-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря в Національній академії внутрішніх справ відбувся фінальний етап творчого конкурсу «Шевченківські читання». Ініціаторами літературно-мистецького заходу виступили Міністерство внутрішніх справ України та Благодійний Фонд «Велика родина». Обіцяють, що конкурс стане щорічним.

Участь у заході взяли представники 11 закладів вищої освіти МВС України – переможці відбіркових етапів на краще декламування творів Тараса Шевченка. Так, ЛьвДУВС на заході представляла здобувач освітнього рівня «магістр» факультету №1 Ілона Корпан, яка декламувала один з віршів Кобзаря із циклу «В казематі». Супроводжувала вихованицю вишу провідний фахівець відділення соціально-гуманітарної роботи Юлія Качанівська.

На читаннях були присутні Голова Національної поліції України Сергій Князєв, директор Інституту літератури ім. Т.Шевченка НАН України Микола Жулинський, курсанти та студенти вишів МВС України, працівники та військовослужбовці Державної прикордонної служби України, Державної служби з надзвичайних ситуацій України, Національної гвардії України.

«Такі заходи – пряма відповідь на питання, чи є ми українцями, чи шануємо ми своїх видатних людей. У першу чергу від вас, молодь, залежить, чи буде наша держава автентична, незалежна, чи ми знову станемо на 200 чи 300 років «придатком» якоїсь імперії. І доля творчості Тараса Григоровича не тільки в тому, що він порушив великі і вічні питання щодо української нації і дав нам на них відповідь. Мабуть, він був одним із тих пророків, які змогли чітко сформувати та дати світові розуміння українців, української нації», – звернувся до учасників конкурсу та гостей керівник Національної поліції України Сергій Князєв.

У рамках заходу для учасників було організовано поїздку в місто Канів. Екскурсійна програма передбачала відвідування Національного музею-заповідника Т.Г.Шевченка на Чернечій горі та музею «Тарасова світлиця». Юнаки та дівчата, як годиться, піднялися на Тарасову гору і поклали квіти до могили найвеличнішого генія українського народу.