П'ятниця, 25 травня 2018 14:52

У ЛьвДУВС обговорили проблемні аспекти протидії корупційним проявам

Вже за традицією в Львівському державному університеті внутрішніх справ проходить постійно діючий науково-практичний семінар «Проблеми вдосконалення діяльності правоохоронних органів щодо виявлення, попередження та припинення корупційних проявів». 25 травня у конференц-залі ЛьвДУВС відбулось його восьме засідання.

У роботі семінару взяли участь начальник відділу організації діяльності у сфері запобігання та протидії корупції прокуратури Львівської області Оксана Дейнека, начальник сектору протидії корупції управління захисту економіки У Львівській області Марта Самченко, заступник директора західноукраїнської філії правової корпорації «Татаров, Фаринник, Головко», адвокат Василь Федитник, а також науково-педагогічні працівники кафедр оперативно-розшукової діяльності, криміналістики, судової медицини та психіатрії, кримінального процесу, адміністративного права та адміністративного процесу, кримінального права та кримінології.

Привітав учасників заходу ректор ЛьвДУВС, кандидат юридичних наук, доцент Роман Благута: «Мабуть, лише лінивий не піднімав проблему протидії корупції в Україні. Однак, це питання досі лишається актуальним, адже не до кінця налагоджена система запобігання корупції. Попри те, що йде посилена кампанія щодо виявлення корупціонерів у всіх сферах життя, рівень корупції не знижується. На зменшення її рівня не впливає також застосування репресивних заходів до осіб, причетних до скоєння корупційних правопорушень. Це дає підстави обговорювати, які ж існують проблеми правового регулювання, організації діяльності правоохоронних органів, взаємодії правоохоронних органів із суспільними інституціями. Нові шляхи виявлення, запобігання корупції, практика правоохоронних органів, досвід наукової діяльності у цій сфері є тим важелем, який би мав запустити антикорупційний конвеєр в Україні».

Науковці та практики виносили на обговорення багато актуальних тем, як зокрема: «Проблемні питання застосування адміністративного законодавства у сфері протидії корупції», «Практика застосування антикорупційного законодавства під час складання адміністративних протоколів про вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією», «Особливості відсторонення від посади службових осіб у кримінальних провадженнях про корупційні злочини», «Оперативний пошук фактичних даних про вчинення корупційних правопорушень», «Національне антикорупційне бюро як головний суб’єкт боротьби з корупцією».

За обмеженого часу засідання неможливо було докладно розглянути всі проблемні питання теорії та практики протидії корупції, однак усі учасники семінару погодились продовжити роботу стосовно опрацювання пропозицій щодо внесення змін до законодавства, підготовки конкретних рекомендацій для практичних працівників, вивчення та імплементації в Україні передового закордонного досвіду провадження антикорупційної політики.