П'ятниця, 01 червня 2018 13:11

Економічна безпека України: погляди науковців і практиків

(1 Vote)

У Львівському державному університеті внутрішніх справ 1 червня відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Управління системою економічної безпеки: від теорії до практики». Науковці та практики зібралися обговорити перспективні напрями вдосконалення системи економічної безпеки України.

IMG 1

«Сучасний рівень економічної безпеки України, неподоланість таких системних загроз, як корупція й тінізація економіки, нові виклики українському суспільству, що спричинені війною на Сході країни та анексією Криму, цифровізація господарських операцій, засвідчують, що напрацьовані теоретико-методологічні положення у сфері економічної безпеки потребують удосконалення, а конкретні механізми її досягнення – апробації та підвищення ефективності. Нормативно-правове, організаційне, інституційне забезпечення економічної безпеки у нашій країні також не є досконалі. Отже, і науковцям, і практикам є над чим працювати», – звернувся до учасників заходу ректор ЛьвДУВС, к.ю.н., доцент Роман Благута.

Плідної роботи, конструктивних діалогів і креативних ідей побажала присутнім радник Львівського міського голови Вікторія Довжик: «Сьогодні ви обговорюєте дуже актуальні теми. Адже зараз в Україні триває цікавий трансформаційний період: створюється багато нових служб, повноваження передаються та змінюються. Ще не до кінця налагоджена система, коли всі повноваження чітко розподілені між органами, і громадяни знають, куди і в яких випадках звертатись. Якщо говорити про економічну безпеку, то з одного боку є безпека держави, державних органів і суспільства, а з іншого – безпека суб’єктів підприємництва. І надзвичайно важливо, щоб усі працювали максимально ефективно, а без правового поля, без врегулювання проблемних питань не буде ні розвитку інноваційного підприємницького середовища, ні банківської сфери, ні страхової. Переконана, що саме в такому професійному середовищі народжуються ті добрі пропозиції щодо змін нинішнього законодавства, реалізація яких у підсумку дозволить нам працювати більш ефективно».

Так, робота конференції була поділена на три панельні дискусії: «Економічна безпека держави: специфіка загроз та сучасний інструментарій протидії», «Модернізація фінансової сфери як важливий чинник забезпечення економічної безпеки держави» та «Соціально-організаційні та інституційні механізми управління системою економічної безпеки». Участь у науково-практичному заході взяли науковці провідних закладів вищої освіти Львова, Києва, Харкова та Вищої школи маркетингового управління та іноземних мов у місті Катовіце республіки Польща, представники Державної служби фінансового моніторингу України, Управління захисту економіки у Львівській області, Головного управління ДФС у Львівській області.

Виступи учасників конференції викликали жваві дискусії й обговорення, як зокрема: Ольги Мних (Національний університет «Львівська політехніка») на тему «Інституційне середовище у формуванні економічної безпеки держави і в покращенні якості життя в Україні»; Олега Підхомного (Львівський національний університет імені Івана Франка) – «Дезінформація як загроза економічній безпеці держави, суб’єкта господарювання та особи»; Богдана Іличка (Інститут адміністрування та післядипломної освіти Національного університету «Львівська політехніка») – «Основні загрози економічній безпеці України та механізм їх усунення»; Єжи Кука (Вища школа маркетингового управління та іноземних мов у м. Катовіце) – «Впровадження інтегрованих баз даних у державних замовленнях для виявлення і попередження економічних злочинів»; Ірини Ревак (Львівський державний університет внутрішніх справ) – «Економіко-статистичні залежності між інтелектуальним потенціалом, економічною безпекою та тіньовою економікою в Україні»; Марти Самченко (Управління захисту економіки у Львівській області) – «Практика застосування антикорупційного законодавства щодо складання адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією» та ін.

Сподіваємося, що доповіді учасників заходу, результати та висновки стосовно порушених ними проблем сприятимуть пошуку нових ідей, а логічним науковим звершенням буде низка прикладних рекомендацій як підґрунтя подальшої співпраці науковців і практиків із метою зміцнення економічної безпеки нашої держави.

Більше фото на сторінці ЛьвДУВС у Facebook