Понеділок, 04 червня 2018 15:07

Антиплагіатна система сприяє реалізації принципу доброчесності в освіті, – Роман Благута

На базі Львівського державного університету внутрішніх справ 4 червня відбувся круглий стіл щодо функціональних можливостей користування системою Strikeplagiarism.com. ТЗОВ «Плагіат» – офіційний представник компанії Plagiat.pl в Україні – вже вдруге організовує подібний захід, і цього разу зібрав представників закладів вищої освіти Львова, Чернівців, Івано-Франківська, Тернополя, Хмельницького, Києва, Вінниці, Полтави, Харкова, Чернігова та Запоріжжя.

У ході круглого столу відбулась презентація функціональних можливостей та нового інтерфейсу системи. Присутні також обговорили нові методи обходу системи, шляхи їх виявлення та запобігання. Досвідом використання системи Strikeplagiarism.com поділились представники Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана, Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, а також колеги з Румунії.

«Всі присутні обізнані з вимогами законів «Про освіту» та «Про вищу освіту» і розуміють, наскільки важливою є реалізація засад доброчесності в освітньому процесі та науковій діяльності, – звернувся до присутніх ректор ЛьвДУВС Роман Благута. – Маючи невеликий досвід використання системи, ми хочемо підтвердити, що вона дуже зручна і цілком нам підходить. Використовуючи програмне забезпечення і запропоновану систему оцінки, ми можемо визначити наскільки якісно підготовлена та чи інша праця. Сама наявність програми певною мірою застерігає виконавців робіт від певних зловживань».

Проректор ЛьвДУВС Ольга Балинська зазначила, що ця система дисциплінує науково-педагогічних працівників і здобувачів вищої освіти. У виші наразі здійснюється перевірка магістерських, кандидатських, докторських робіт, а також підручників, посібників, монографій. Особлива увага приділяється матеріалам поданим для публікації в періодичних фахових виданнях.

Регіональний директор компанії Plagiat.pl в Україні Алі Тахмазов зауважив, що поняття академічного плагіату дедалі гостріше сприймається суспільством у всьому світі: «Ми знайомі з багатьма фокусами, які придумують студенти, аби обійти систему, і сьогодні ми ознайомимо вас з деякими з них. І все ж хочу наголосити, що головна мета боротьби з плагіатом – це профілактика, а не застосування штрафних санкцій».

Завтра, 5 червня, відбудуться тренінги для представників закладів вищої освіти (передбачається робота у малих групах) та індивідуальні консультації.