П'ятниця, 08 червня 2018 08:46

Як поводитися у випадках екстрених ситуацій – знають працівники ЛьвДУВС

Наше життя дуже непередбачуване. Нещасний випадок може трапитися будь-де: вдома, на роботі, на вулиці, під час подорожі. Тому ази першої домедичної допомоги, як і правила поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів, варто знати всім. Адже саме до приїзду медиків чи вибухотехніків часто спливає дорогоцінний час, коли можна врятувати життя та не допустити загибелі людей. Проте, перш за все – ніяких імпровізацій. Можна діяти лише тоді, коли знаєш напевне.

Відтак, у Львівському державному університеті внутрішніх справ на постійній основі відбуваються заняття зі службової підготовки, аби працівники не губилися в тій чи іншій критичній ситуації й вміли правильно себе повести. 6 червня до вишу завітав голова та інструктор Громадської організації «Курси першої домедичної допомоги «Сав» Василь Кашуба. Фахівець розповів як за допомогою підручних та спеціальних засобів врятувати життя. Інструктор описав особливості надання допомоги при кровотечі, втраті свідомості, зупинці дихання. Василь Кошуба на прикладі продемонстрував як правильно зробити серцево-судинну реанімацію, використовувати автоматичний дефібрилятор, а також виокремив першочергові дії при інфаркті, інсульті, судомах й удавленні.

Після цього про пожежно- та вибухонебезпечні предмети на виробництві та в побуті розповів викладач кафедри інженерного забезпечення, саперних та піротехнічних робіт Львівського державного університету безпеки життєдіяльності Володимир Нікітчин. Експерт поділився інформацією щодо специфіки гасіння пожеж на об’єктах системи Національної поліції України. А під кінець лекції наголосив на основних правилах поведінки поліцейських при виявленні вибухонебезпечних предметів.