Вівторок, 12 червня 2018 13:58

Превентивна робота з дітьми стає одним з найголовніших напрямків роботи поліції

(1 Vote)

Про це голова Національної поліції України заявив під час однієї з прес-конференцій. Він переконаний, що управлінню ювенальної превенції належить пройти повне перезавантаження. За часів новітніх технологій, миттєвого поширення інформації і появи нових тенденцій серед молоді правоохоронці повинні шукати і впроваджувати нові методи та підходи, які будуть відповідати цим сучасним викликам.

«Поряд з іншими державними установами від ефективності роботи цієї служби залежить здоров’я, безпека і часто життя дітей. Тут і протидія та попередження випадків сімейного насильства, і робота з дітьми, які переступили закон, і робота з тими дітьми, які залишилися без батьківського піклування, і розшук дітей. Посилення цієї служби – невід’ємна частина реформи. І тут дуже важливий кадровий склад, тому що з дітьми повинні працювати небайдужі, толерантні, спеціально підготовлені поліцейські», – зазначає Сергій Князєв.

Ювенальна превенція – один із напрямів підготовки курсантів на факультеті №3 Львівського державного університету внутрішніх справ. У підрозділі створені умови як для теоретичної, так і для практичної підготовки майбутніх поліцейських. Зокрема, у співпраці з Головним управлінням Національної поліції у Львівській області було запроваджено проходження практики вихованцями вишу в підрозділах ювенальної превенції усіх відділів поліції м. Львова. Розпочинаючи з 20 березня, курсанти 2-го курсу факультету №3 щовівторка після занять вирушали у визначений підрозділ, де знайомились з роботою працівників ювенальної превенції. До компетенції цієї категорії поліцейських входить надання соціально-правової та психологічної допомоги дітям, виявлення причин і умов, що стають причинами правопорушень з боку дітей, притягнення до відповідальності дорослих, які втягують дітей у злочинну діяльність, пияцтво, жебрацтво, або які розбещують чи експлуатують дітей.

Про результати такого обміну досвідом і плани на наступний навчальний рік говорили з начальником сектору превенції Управління превентивної діяльності ГУ НП у Львівській області Віктором Новачуком. Зустріч відбулась у ЛьвДУВС 12 червня.