Шаблоны Joomla 3.5

П'ятниця, 09 листопада 2018 16:03

Теорія та практика протидії злочинності у сучасних умовах

Written by
Rate this item
(0 votes)

Міжнародна науково-практична конференція «Теорія та практика протидії злочинності у сучасних умовах», яка відбулася на базі Львівського державного університету внутрішніх справ 9 листопада, була покликана стати своєрідним майданчиком для обговорення актуальних проблем та пошуку розумних рішень. Співорганізатором форуму цьогоріч виступило регіональне представництво Консультативної місії Європейського Союзу у місті Львові.

1

Участь у конференції взяли науковці з усіх куточків України, працівники Національної поліції України, органів прокуратури і суду, державної влади та місцевого самоврядування. До роботи форуму також долучились представники КМЄС в Україні, делегація з Федеративної Республіки Німеччина (Вища школа поліції землі Саксонія-Ангальт), Республіки Польща (Вища школа поліції у м. Щитно, Міська комендатура поліції в м. Перемишль, Державна технічно-економічна вища школа в м. Ярослав), Республіки Молдова (Академія «Штефан чел Маре» МВС) та Чеської Республіки («Team4Ukraine»).

2


З вітального слова розпочав роботу науково-практичної конференції ректор Львівського державного університету внутрішніх справ полковник поліції Роман Благута: «Віднедавна у доволі складних умовах в українському суспільстві загострилося питання роботи всієї системи правоохоронних органів, а особливо Національної поліції. Треба визнати, що важливими сферами у рамках перетворення правоохоронних органів нашої країни на багатопрофільне відомство європейського взірця є нормативне врегулювання проблемних аспектів їх діяльності та вдосконалення спеціальної освіти майбутніх поліцейських. Переконаний, що наукова дискусія під час обговорення окреслених питань буде  результативною, сприятиме розвитку української та міжнародної науки і практики, вдосконалить механізми протидії злочинності, а отже, захисту та збереження порядку в  суспільстві й державі. З огляду на широке представництво фахівців різних напрямів і галузей життєдіяльності, конференція має всі шанси стати середовищем не тільки детального обговорення проблем боротьби зі злочинністю, а й напрацювання корисних пропозицій для  їх  вирішення».

3


Поділився своїм баченням щодо подальшого розвитку правоохоронної та законодавчої сфери начальник Головного управління Національної поліції у Львівській області генерал поліції третього рангу Валерій Середа: «Хочу подякувати іноземним гостям, які долучаються до таких заходів в Україні. Нам важливий досвід інших країн у боротьбі зі злочинністю та застосуванням норм кримінального права. Адже основний вектор нашої держави – інтеграція в євроспільноту. Такі заходи повинні давати поштовх до змін, щоби в нас законодавство було ліберальне до законослухняних, але жорстке до злочинців. Я вірю, що учасники форуму обговорюватимуть сьогодні низку важливих проблем. Відповідно будуть прийматися рекомендації для законодавчих органів, які в подальшому допоможуть правоохоронцям забезпечувати правопорядок в нашій державі».

4


Привітав учасників конференції й заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк: «Обрана тема є надзвичайно важлива. Відтак сьогоднішня конференція принесе велику користь нашому суспільстві. У чинному законодавстві існує багато проблем. Я переконаний, що учасники форуму напрацюють певні напрямки, пропозиції, як на регіональному, так і на загальнодержавному рівні. З боку регіональної влади можу гарантувати повну підтримку. Бажаю вам плідної роботи».

Після вітальної частини науковці та практики приступили до обговорення виступів своїх колег. Загалом робота науково-практичного заходу була розділена на три дискусійні панелі. Спікерами першої – «Правоохоронна діяльність: зарубіжний досвід та українські реалії» – виступили доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, академік Академії наук вищої освіти України Віктор Грищук; координатор проектів «Теаm4Uкгаіпе» (Чеська Республіка) Петр Поймай; директор Львівського територіального управління Національного антикорупційного бюро України Тарас Лопушанський; радник-тренер з питань кримінальних розслідувань Регіонального представництва Консультативної Місії Європейського Союзу у Львові Улла Трулсес; доцент кафедри криміналістики, судової медицини та психіатрії факультету №1 ЛьвДУВС, кандидат юридичних наук, доцент Оксана Дуфенюк.

Спікерами другої дискусійної панелі – «Сучасний стан та оцінка ефективності діяльності правоохоронних органів у сфері протидії злочинності» – начальник управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУНП у Львівській області Сергій Гривняк; заступник прокурора Львівської області, кандидат юридичних наук, старший радник юстиції Галина Борейко; головний науковий співробітник відділу науково-методичного забезпечення організації роботи в органах прокуратури Науково-дослідного інституту Національної академії прокуратури України доктор юридичних наук, професор Павло Сердюк; керівник кафедри управління внутрішньою безпекою, Вища державна технічно-економічна школа в м. Ярославі (Республіка Польща), доктор технічних наук Барбара Щипта-Клак; доцент кафедри кримінального права Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, кандидат юридичних наук, доцент Юлія Кернякевич-Танасійчук. Модератором обох дискусійних панелей виступила проректор ЛьвДУВС, д.ю.н., професор Ольга Балинська.

Спікерами третьої дискусійної панелі – «Проблеми взаємодії правоохоронних органів у правозастосовній діяльності» – виступили в. о. декана факультету №6 ЛьвДУВС, кандидат юридичних наук, доцент Іван Красницький; професор кафедри адміністративного права та адміністративного процесу факультету №3 ЛьвДУВС доктор юридичних наук, професор Ірина Басиста; професор кафедри фінансів, грошового обігу і кредиту Львівського національного університету імені Івана Франка, доктор економічних наук, доцент Олег Підхомний; завідувач кафедри кримінального права і кримінології факультету №1 ЛьвДУВС, кандидат юридичних наук Олексій Пасєка. Директор Інституту з підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції ЛьвДУВС Юрій Назар модерував роботу цієї панелі.

Основні ідеї та пропозиції, висловлені у доповідях і загальній дискусії під час міжнародної науково-практичної конференції, стали основою для визначення таких рекомендацій:

  • визначити стратегічні аспекти системності реформування правоохоронних органів на засадах комплексного підходу управлінської діяльності;
  •  формувати та реалізовувати державну політику України у сфері протидії злочинності з урахуванням позитивного досвіду зарубіжних держав;
  • вдосконалення також нормативне врегулювання внутрішньовідомчої взаємодії між різними органами та службами;
  • створити авторський колектив із розробки концептуально нового Закону «Про оперативно-розшукову діяльність», який би врегульовував суспільні відносини у цій сфері відповідно до вимог кримінального процесуального законодавства;
  • ввести в освітній процес закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання психотренінгові комплекси, які передбачають проведення занять із формування комунікативних і організаторських здібностей, оптимізації процесу адаптації, саморегуляції, психоемоційного відновлення і здорового способу життя;

Учасники міжнародної науково-практичної конференції «Теорія та практика протидії злочинності у сучасних умовах» засвідчили згоду взяти активну участь у реалізації визначених завдань щодо протидії злочинності та сприяти подальшому вдосконаленню чинного законодавства України у тісній співпраці з іноземними державами та міжнародними організаціями.

Більше фото на сторінці ЛьвДУВС у Facebook

Read 1150 times