Понеділок, 03 грудня 2018 16:51

У ЛьвДУВС обговорили механізм співпраці МВС та громадськості щодо запобігання корупції

На базі Львівського державного університету внутрішніх справ відбувся регіональний круглий стіл, присвячений темі співпраці МВС та громадянського суспільства у реалізації антикорупційної політики України. Захід проходив за ініціативи Громадської ради при Міністерстві внутрішніх справ України, Управління запобігання корупції та проведення люстрації МВС, за сприяння ОБСЄ і регіонального представництва КМЄС у Львові.

IMG 1

Ректор ЛьвДУВС полковник поліції Роман Благута звернувся до учасників дискусії із вступним словом. Він порівняв корупцію із «пухлиною» на тілі українського суспільства, побороти яку досить складно. «Залучення правоохоронних органів до виявлення, протидії та розслідування фактів корупційних злочинів та правопорушень далеко не достатньо. Лише у процесі спільної праці між органами державної влади, правоохоронцями та представниками громадськості можливий комплексний, якісний і, головне, результативний підхід», - наголосив очільник вишу. Він зазначив, що обговорення питань запобігання та протидії корупції є надзвичайно важливим, це своєрідна платформа для того, щоб усі зацікавлені суб’єкти мали можливість висловитися і взяти участь у активній дискусії.

Під час відкриття круглого столу до присутніх звернувся Голова Громадської ради при МВС України Володимир Мартиненко. Він підкреслив, що важливо, аби в процесі обговорення було вибудувано дієвий механізм, який допоможе ефективно боротися з корупційними проявами.

Начальник Головного управління Національної поліції у Львівській області генерал поліції третього рангу Валерій Середа привітав учасників заходу. Він наголосив на актуальності теми обговорення і також акцентував на співпраці громадськості та правоохоронних органів.

Національний менеджер програм з питань правової реформи Координатора проектів ОБСЄ в Україні Віталій Гацелюк зазначив, що питання, які обговорюватимуть учасники дискусії, пов’язані, насамперед, з організацією належної взаємодії суспільних інститутів. «Ідеться про те, що ані громадянське суспільство, ані державні органи, як показує світовий досвід, не в змозі виявити проблему корупційних проявів, ризиків. Тому виключно спільна праця та взаємодія можуть зробити всі ці заходи насправді ефективними», - підсумував Віталій Гацелюк.

Координатор Регіонального представництва Консультативної Місії Європейського Союзу у Львові Рулоф ван Уйє розповів присутнім про європейський досвід протидії корупції.

Загалом, до участі у дискусії долучилися представники органів державної влади та місцевого самоврядування; Управління запобігання корупції та проведення люстрації Міністерства внутрішніх справ; Генеральної прокуратури України; Головних управлінь Національної поліції, регіональних сервісних центрів МВС та територіальних медичних об’єднань МВС у західних областях; правоохоронних структур та експертних установ Львівщини, а також громадських об’єднань. Науковців ЛьвДУВС підтримали колеги із Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.

У контексті круглого столу було проведено опитування представників громадськості, результати якого будуть використані при оцінюванні корупційних ризиків у діяльності МВС. Окрім цього, учасники обговорення узгодили спільні рекомендації щодо впровадження дієвих механізмів запобігання корупції в Україні.