Середа, 05 грудня 2018 11:42

Представники КМЄС провели інтерактивні заняття для майбутніх слідчих

Фахівці Консультативної Місії Європейського Союзу в Україні влаштували інтерактивні заняття з community policing для випускників факультету № 1 Львівського державного університету внутрішніх справ. Поліцейські зі Швеції та Нідерландів поділилися досвідом з курсантами щодо побудови ефективних партнерських відносин із громадою. Заняття провели для майбутніх слідчих, які вже наступного року розпочнуть службу в практичних підрозділах.

Радник-тренер із взаємодії поліції з громадою Регіонального представництва КМЄС в Україні Едуардус ван Тунен розповів курсантам про довіру – один із базових принципів концепції community policing. «Люди готові говорити з поліцією, коли є довіра. Саме цим і займається наша місія. Ми не реформуємо українську поліцію, а надаємо підтримку в цьому процесі», - підкреслив Едуардус ван Тунен. Його колега, Адам Ністором зі Швеції, розказав про європейський досвід взаємодії поліції з громадою. Він зауважив: правоохоронці повинні не лише розкривати злочини, але й, перш за все, попереджати їх, робити світ безпечнішим для людей. «Основна мета поліції - стати частиною суспільства, враховувати потреби громади та сприяти їхній реалізації», - наголосив Адам Ністором.

Окрім цього, міжнародні фахівці розповіли курсантам про піраміду Ленсіоні та принципи її побудови. Представники КМЄС зауважили, що, окрім довіри, також важливі конструктивна дискусія, відповідальність, вимогливість та націленість на загальний результат. Курсанти не залишились осторонь обговорення, жваво висловлювали власні думки, ділилися ідеями про можливості впровадження community policing в Україні. Загалом, представники КМЄС провели для майбутніх слідчих 4 інтерактивні заняття, присвячені концепції взаємодії поліції з громадою.