Середа, 27 лютого 2019 13:56

Представники Консультативної місії ЄС завітали до університету

У Львівський державний університет внутрішніх справ завітали представники Консультативної місії Європейського Союзу. До складу делегації увійшли: голова КМЄС Кястутіс Ланчінскас, координатор регіонального представництва КМЄС у Львові Ролф ван Уйє, перекладач Роман Ліпчанський та спеціаліст з тренінгів Любов Корчагіна. У ході зустрічі обидві сторони окреслили напрями подальшої співпраці.

Окрім зустрічі з керівництвом вишу голова КМЄС Кястутіс Ланчінскас провів лекцію для курсантів закладу вищої освіти. Зокрема, говорили про взаємини поліції та суспільства. На початку розмови Кястутіс Ланчінскас, в минулому литовський поліцейський з 26-річним стажем, нагадав присутнім один з принципів міської поліції Лондона. У ньому йдеться, що «поліція — це суспільство, а суспільство — поліція; вона складається з представників населення, які отримують платню за те, щоб повністю присвячують себе обов'язкам, покладеним на кожного громадянина, в інтересах добробуту».

Власне, недотримання цього принципу - відокремлення поліції від суспільства - і є, на думку голови Консультативної місії ЄС, однією з найбільших проблем їх взаємодії в Україні. «Це не правильно, - наголосив він, - Поліцейський — це частина суспільства. Він тут виріс, він такий же громадянин, як і всі інші, він тут живе, і хворіє на ті ж самі хвороби, що й усе суспільство. Якщо хочете побачити громадянина своєї держави, то ось він — стоїть у формі. Бо в нього середньостатистична освіта, зарплата. Він є дзеркалом суспільства. Тож, якщо ми хочемо зробити державу кращою, то повинні інвестувати в освіту тих людей, які дбають про нашу безпеку».

Найголовніше, на думку голови КМЄС, це довіра суспільства до поліцейського. А досягти її можна, лише дотримуючись присяги: «Поліцейський повинен завжди бути у діалозі з людьми й допомагати їм скористатися своїми конституційними правами».

На думку Кястутіса Ланчінскаса, основне завдання реформування поліції в Україні — поміняти культуру всередині організації. А це вже залежить від людей, які туди прийдуть і тих цінностей, у які вони вірять та якими керуються щодня. «Молоді люди, які приходять в поліцію, можуть змінити у ній дуже багато, бо вони живуть ідеалами, вони вірять в себе, у свої сили та не бояться ризикувати», - резюмував голова Консультативної місії ЄС.