Шаблоны Joomla 3.5

Вівторок, 21 листопада 2017 09:46

Профорієнтаційна робота триває

І знову «під прицілом» представників Львівського державного університету внутрішніх справ опинилась Самбірщина. З вихованцями закладів освіти цього району наприкінці минулого тижня було проведено ряд профорієнтаційних зустрічей.

Зокрема, на базі Самбірської гімназії та середньої школи № 10 м. Самбора працівники відділу профорієнтаційної та комунікаційної роботи Ігор Єсип і Роман Янович разом з курсантами факультету №2 Андрієм Дубом і Яною Сигерич провели бесіди з вихованцями шкіл міста Самбора, а також Кульчицького НВК, Ралівської середньої школи І-ІІІ ст. та Воютицької середньої школи І-ІІІ ст. Самбірського району. У ході зустрічей представники вишу продемонстрували презентаційний відеоролик, роздали усім охочим буклети з інформацією про університет та відповіли на усі запитання про напрями підготовки й умови вступу.

Поряд з цим, агітаційні бесіди провели науково-педагогічні працівники й студенти факультетів №7 і №8 ЛьвДУВС, які завітали до студентів Самбірського педагогічного коледжу та Самбірського технікуму економіки та інформатики відповідно.

Напередодні Дня Гідності та Свободи курсанти Львівського державного університету внутрішніх справ ознайомились із новою виставкою Музею визвольної боротьби України «Революція гідності. Пам’яті Героїв Небесної Сотні». На виставці представлені світлини героїв Небесної сотні, їхній одяг та документи, фотографії з Майдану, а також речі самозахисту активістів – щити, палиці, каски, протигази. Ознайомлюючись з усіма цими експонатами, вихованці ЛьвДУВС ще раз пригадали як розпочиналась Революція Гідності. 

На юридичному факультеті ЛНУ ім. І. Франка 18 листопада відбулися щорічні National ELSA LaWeekend на тему: «Судові дебати. Судова промова. Тактика судового допиту». У заході взяли учать вихованці ЛьвДУВС під керівництвом доцента кафедри кримінального права і кримінології факультету №1 Віталія Гапчича.

IMG 01

Так, курсанти 4-го курсу Іван Вигінний та Тетяна Гарват прослухали цікаві виступи експертів: Олега Мицика – про тактику зборів доказів, а також про процесуальну дискредитацію свідка; Ірини П’янковської – про проведення судових дебатів у господарському процесі; Ібрагіма Тагієва – про «Адвокатське айкідо: роботу захисника в суді в умовах тотально корумпованого правового середовища».

IMG 02

Такі заходи є чудовою нагодою розвинути практичні навички здобувачів вищої освіти, прослухати інформативні розповіді про окремі аспекти юридичної діяльності, а також реальні приклади досвідчених фахівців про стан речей сучасної судової системи, з якими кожен може стикнутися. Відтак, курсанти здобули цікавий позитивний досвід та мотивацію до подальшого навчання.

IMG 03

17 листопада у ЛьвДУВС відбувся науково-практичний семінар «Роль Національної поліції України в соціально-економічних відносинах: теорія та практика». Участь у роботі науково-практичного семінару взяли участь представники Головного управління Національної поліції України, Управління патрульної поліції м. Львова, Національного антикорупційного бюро України, Головного управління державної фіскальної служби у Львівській області, а також науковці Львівський національний університету ім. І. Франка, Національного університету «Львівська політехніка», Львівського інституту менеджменту.

Цікавої та плідної дискусії побажала учасникам заходу проректор ЛьвДУВС Ольга Балинська: «Дякую нашим колегам-практикам і науковцям з інших вишів Львова, які зголосились взяти участь у науково-практичному семінарі. Рада вітати усіх вас за круглим столом, і щиро вірю, що обговорення того яким чином соціально-економічна інфраструктура впливає на діяльність поліції буде конструктивним і корисним».

14

Учасників заходу привітала також в.о. декана факультету №8 ЛьвДУВС, доктор економічних наук, доцент Ірина Ревак, а також окреслила основні п’ять напрямів, за якими буде побудована робота семінару: діяльність правоохоронних органів у контексті протидії економічним злочинам; психопрофілактика в діяльності правоохоронних органів; професійно-психологічна модель особистості поліцейського; моніторинг якості професійної підготовки працівників поліції; шляхи формування позитивного іміджу поліції.

Так, цікавими та дискусійними були доповіді: Олега Підхомного, професора кафедри фінансів, грошового обігу і кредиту ЛНУ ім. Івана Франка (Вплив базових суспільних інститутів на роль Національної поліції України), Юрія Говора, заступника керівника відділу детективів ГПД НАБУ (Зарубіжний досвід соціального партнерства поліції та громадян), Василя Скупейка, заступника начальника управління податків і зборів з фізичних осіб ГУДФС у Львівській області (Взаємодія правоохоронних і контролюючих органів щодо протидії порушенням у сфері оподаткування), Тетяни Капись, начальника відділу зв’язків з громадськістю УПП м.Львова (Взаємодія поліції з громадою на засадах партнерства), Ярослава Когута, в.о. завідувача кафедри соціальних дисциплін факультету № 3 ЛьвДУВС (Роль Національної поліції у забезпеченні превенції правопорушень серед дітей), Марти Копитко, професора кафедри менеджменту факультету № 8 ЛьвДУВС (Законодавче регламентування приватної детективної діяльності в Україні) та ін.

 

У Львівському державному університеті внутрішніх справ 17 листопада відбулися чергові захисти дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право. Двоє здобувачів, які представили на розгляд спеціалізованої вченої ради свої наукові доробки, на відмінно справились з поставленими завданнями.

1

Першою своє наукове дослідження на тему «Суспільна небезпека як ознака поняття злочину» представила лаборант навчально-допоміжного персоналу факультету № 6 ЛьвДУВС Марта Рудковська (науковий керівник – Вячеслав Навроцький, д.ю.н., професор, професор кафедри кримінального права і кримінології факультету № 1 ЛьвДУВС).

2

Наступною свою дисертацію презентувала суддя Полтавського окружного адміністративного суду Наталія Алєксєєва. Тема дослідження – «Кримінальна відповідальність за злочини проти правосуддя, що вчиняються свідками, експертами, перекладачами або щодо них» (науковий керівник – Зоя Загиней, д.ю.н., доцент, начальник відділу науково-методичного забезпечення прокурорської діяльності у сфері запобігання та протидії корупції (Науково-дослідний інститут Національної академії прокуратури України).

2

Офіційними опонентами здобувачів виступили: Оксана Кваша, д.ю.н., професор, провідний науковий співробітник відділу проблем кримінального права, кримінології та судоустрою (Інститут держави і права імені В.М. Корецького НАН України), Юрій Пономаренко, к.ю.н., доцент, декан заочного факультету № 1 (Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого), Наталія Савінова, д.ю.н., старший науковий співробітник, декан факультету морського права та менеджменту (Національний університет «Одеська морська академія») та Михайло Шепітько, е.ю.н., старший науковий співробітник, докторант (Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса НАПрН України).

Слід зазначити, що кожна наукова робота стала предметом жвавих обговорень та дискусій. За результатами захистів спеціалізована вчена рада прийняла рішення присвоїти Марті Рудковській та Наталії Алєксєєвій науковий ступінь кандидата юридичних наук. Колектив Львівського державного університету внутрішніх справ щиро вітає науковців із успішним захистом дисертацій і бажає подальшого наукового розвитку та нових професійних надбань!

Традиційно за перемогу в конкурсі талантів змагалось шість творчих колективів, які представляли факультети, що здійснюють підготовку курсантів і студентів за денною формою навчання. Захід проходив у два етапи – 15 та 16 листопада. 

0001

До складу журі, яке оцінювало таланти вихованців університету увійшли: завідувач відділення соціально-гуманітарної роботи ЛьвДУВС Роман Сушко, заслужений артист естрадного мистецтва України Володимир Питель, заступник директора з виховної роботи Львівського коледжу культури і мистецтв Руслан Ляшенко, заступник директора Личаківського будинку дитячої та юнацької творчості Назар Радомський, голова комісії хореографічних дисциплін Львівського коледжу культури і мистецтв Олег Копильчак, викладач режисерських дисциплін Львівського коледжу культури і мистецтв Оксана Копильчак, викладач хореографічних дисциплін Львівського коледжу культури і мистецтв Степан Бень, працівники відділення соціально-гуманітарної роботи Василь Яняк і Юлія Качанівська, диригент оркестру ЛьвДУВС Ярослав Пацула. 

Виступи учасників оцінювались у більш як двадцяти номінаціях, серед яких «Золотий голос конкурсу», «За оригінальність композиції», «За артистизм», «За кращу театральну постановку», «За кращий комедійний жанр», «Глядацькі симпатії» та ін. За результатами жеребкування відкривали конкурс студенти факультету №8. Яскраві та енергійні вони задали правильний темп усім наступним колективам! «Ми – європейці» – цей слоган став лейтмотивом їхнього виступу. Своїми номерами талановиті студенти хотіли донести до публіки меседж – щоб рухатись уперед потрібно не лише любити Батьківщину, а поважати своїх сусідів.

Не лишив нікого байдужим і виступ колективу факультету №6. Як виявилось, майбутні юристи вміють не лише співати й танцювати, а дарувати глядачам посмішки!

Талановиті студенти факультету №7 влаштували на сцені справжній перфоманс! І хоча тема «Велесова ніч» звучала зловісно, усі глядачі посміялись досхочу. Кожен із виступів трьох команд студентів був по-своєму оригінальним, сповненим унікального змісту, який вони намагались донести до глядачів.

Другий день конкурсу художньої самодіяльності ЛьвДУВС розпочав творчий колектив факультету №3. Їхній виступ охрестили найкоротшим і найлаконічнішим, однак в ньому було все: і позитив, і драйв, і творча енергія.

Веселі й талановиті, енергійні та кмітливі курсанти факультету №2 підготували феєричний виступ зі співами та танцями. Хоча в сценарії також знайшлося місце і для гумору, і для лірики!

Майбутні слідчі підготували для глядачів справжнє талант-шоу: із учасниками та суддями. Підсумок однозначний – на факультеті №1 талант мають усі!

Яскравий, насичений, емоційний, теплий – такими словами можна описати цьогорічний конкурс художньої самодіяльності «Ми – таланти України». Дякуємо усім учасникам творчих колективів ЛьвДУВС за участь, а глядачам за підтримку! До зустрічі у наступному році.


Більше фото на сторінці ЛьвДУВС у Facebook

Упродовж п’яти днів – з 13 по 17 листопада – на базі Львівського державного університету внутрішніх справ проходив черговий тренінг від Консультативної місії Європейського Союзу в Україні. Захід, що був присвячений вивченню нових методик кримінального аналізу, провели радник із питань кримінальних розслідувань КМЄС Томмі Пейппо, спеціалісти із питань спеціалізованих правоохоронних органів КМЄС Богдан Денисенко та Олександр Бондарєв, а також румунські аналітики: Юлія Клежан, Разван Іліє, Алін Іаката та Маріан Барбулете.

001

Слухачами тренінгу виступили працівники Головного управління Національної поліції у Львівській області, зокрема підрозділів інформаційної підтримки, кримінальної поліції та чергових частин, а також науково-педагогічні працівники ЛьвДУВС: заступник декана факультету №1 Дмитро Гончаренко, завідувач кафедри оперативно-розшукової діяльності факультету №2 Андрій Баб’як, доцент кафедри Юрій Дмитрик, викладач кафедри кримінального процесу факультету №1 Юрій Гуцуляк, викладач кафедри криміналістики, судової медицини і психіатрії факультету №1 Марія Ковальська.

17 листопада відбулось урочисте закриття тренінгу та вручення сертифікатів його учасникам. Із завершенням навчання слухачів привітали ректор ЛьвДУВС Роман Благута та координатор регіонального офісу КМЄС Матц Люнгвальд.

15 листопада представники Львівського державного університету внутрішніх справ завітали до м. Рівного. Відповідно до графіку проведення курсів підвищення кваліфікації працівників Головного управління Національної поліції у Рівненській області, декан факультету №1 Олексій Авраменко та в.о. завідувача кафедри кримінального права і кримінології Олексій Пасєка прочитали лекції для поліцейських.

Так, заняття для працівників підрозділів реагування патрульної поліції та працівників чергових частин стосувались особливостей кваліфікації окремих видів злочинів. Тож, науковці зупинились на злочинах проти статевої свободи та статевої недоторканості особи, проти власності, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів тощо.

IMG 3

У рамках візиту представники ЛьвДУВС також зустрілися з працівниками кадрових підрозділів обласної поліції та обговорили питання профорієнтаційної роботи серед поліцейських, учнівської молоді й студентів.

У четвер, 16 листопада, завершився черговий тренінг від Консультативної місії Європейського Союзу в Україні на тему «Сучасні методи викладання» за участю представника шведської поліції Еви Бергман. Захід проходив на базі Львівського державного університету внутрішніх справ 14-16 листопада, і по його закінченні учасники отримали сертифікати міжнародного зразка.

Перед початком церемонії вручення сертифікатів до присутніх звернувся ректор ЛьвДУВС Роман Благута: «Тут зібрався дуже цікавий контингент викладачів різного рівня навиків, із власним педагогічним та життєвим досвідом. Усі присутні – досвідчені педагоги, які використовують персональні методи організації та проведення різного роду занять. Однак, динамічні процеси зміни й вдосконалення інтерактивних методів навчання дають можливість якісно покращити методи організації та проведення освітнього процесу. Відомо, що межі вдосконалення немає, і будь-який досвід, який ви набуваєте, використовуйте з користю у своїй діяльності».

IMG 4

Нагадаємо, що учасниками цих тренінгів стали Тарас Созанський, Степан Гнатюк, Данило Йосифович, Лідія Сукмановська, Ярослав Когут, Юрій Жидецький, Ірина Євхутич, Віталій Гапчич, Олена Тьорло та Сергій Банах.

IMG 5

16 листопада на факультеті №7 ЛьвДУВС відбулась зустріч здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників із заступником командира танкового батальйону з морально-психологічного забезпечення 30-ї окремої механізованої бригади, учасником АТО, капітаном Зінаїдою Кондрацькою. Жінка також є переможцем у номінації «Військова доблесть» рейтингу популярності «Гордість міста – 2016» в Новограді-Волинському.

Зінаїда Кондрацька розпочала свою професійну діяльність ще 5 років тому на посаді офіцера-психолога бойового танкового батальйону, який брав участь у боях під Дебальцево, Маринівкою, Сніжним тощо. Сьогодні вона надає постійну морально-психологічну допомогу військовослужбовцям та членам їхніх сімей.

MG 3

Гостя поділилася зі слухачами фактами своєї біографії, специфікою роботи з бійцями, розповіла про труднощі роботи психологом, виділила особливості роботи з мобілізованими військовослужбовцями та військовослужбовцями «групи ризику». Зінаїда Кондрацька наголосила, що психолог має постійно підвищувати свою кваліфікацію, здійснювати самоосвіту, виділяти час для навчання (курси, лекції, тренінги тощо), спілкуватись з колегами для обміну досвідом. Також акцентувала увагу присутніх на важливості самовиховання і формування власного характеру та стресостійкості.

Розповідь Зінаїди Кондрацької та її відповіді на запитання слухачів викликали неабиякий інтерес, мали мотивуючий ефект для вихованців вишу щодо сумлінної навчальної діяльності, активної участі у волонтерській роботі й наданні допомоги учасникам АТО та їхнім сім’ям.

Сторінка 1 із 23