Шаблоны Joomla 3.5


21 лютого у ЛьвДУВС відбулося перше в новому навчальному семестрі засідання Наукового товариства курсантів і студентів вишу. На заході обговорювали доповіді представників наукових гуртків кафедри іноземних мов та культури фахового мовлення (секція англійської мови) і кафедри інформатики.

Так, курсанти 2-го курсу факультету № 2 Віталій Гудак, Анна Барілка та Олена Дущак виступили з доповіддю на тему «Англомовні країни очима студентської молоді («Modern views on English speaking countries»). Здобувачі освітнього ступеня «магістр» факультету №7 Софія Пасічник і Христина Дідик презентували результати свого дослідження про ефективне використання інноваційних технологій у навчанні.

Наступне засідання товариства відбудеться традиційно у середу, 14 березня, і на обговорення виноситимуться дослідження юних науковців у сферах адміністративного, конституційного та міжнародного права.

«Герої не вмирають!» – саме з цими словами для кожного українця асоціюються патріоти, які загинули за свою країну та народ. Для цих людей такі поняття як «справедливість», «гідність», «Батьківщина» були найбільшою цінністю. На Майдані пліч-о-пліч вони виборювали свободу України, за неї ж полягли. І для нас є святим обов’язком гідно вшанувати наших Героїв й завжди пам’ятати, хто і за що віддав своє життя.

Так, 20 лютого у центрі дозвілля Львівського державного університету внутрішніх справ відбувся вечір пам’яті Героїв Небесної Сотні. Захід розпочав Заслужений артист естрадного мистецтва України Володимир Питель з душевною піснею «Молодість». Далі курсанти та студенти співали й декламували вірші про загиблих бійців, тяжку материнську долю, Євромайдан, війну… Силою танцю торкався струн душі кожного й хореографічний ансамбль. А між тим на проекторі транслювалися тематичні слайди фотографій з Майдану Незалежності, які відновлювали в пам’яті присутніх події тих років.

Вечір завершився символічно: у залі лунала українська народна пісня «Пливе кача», учасники тримали в руках білі повітряні кульки, як символ миру. Немов німий заклик лунав зі сцени та знаходив відгук у таких ще юних серцях глядачів…

Пам’ятний День Героїв Небесної Сотні відзначили 20 лютого у Львівському державному університеті внутрішніх справ. З нагоди цієї скорботної дати відбулись мітинги-реквієми за участю керівництва та вихованців університету.

«Ми сьогодні вшановуємо пам’ять Небесної Сотні. В особі тих, хто загинув на Майдані, ми вшановуємо й усіх, хто поклав своє життя, віддав здоров’я, пожертвував своїми статками заради свого народу. За жодних обставин, у жодній державі незалежність, суверенітет не дається просто, і коли, здавалося, що у 1991 році Україна здобула незалежність безкровно, це звучало радісно, однак за невеликий період часу ми переконались, що потрібно докласти чималих зусиль і, навіть, пролити кров Героїв, аби здобути право вільно піднімати голову, висловлювати свою думку і жити в правовій державі, – звернувся до вихованців ЛьвДУВС ректор Роман Благута. – Ви повинні чітко пам’ятати слова Присяги. Ви служите своєму народові, який є єдиним джерелом влади в Україні. І ваша функція – захищати права і законні інтереси свого народу, а не конкретної людини. І вам як людям, які носять погони, цю обіцянку треба виконувати постійно. Від вас сьогодні вимагається і мало, і багато. Мало – це здобувати освіту. А багато – це послужити вірно своєму народові. Пам’ятайте це!»

Про Героїв Небесної Сотні склали вже чимало пісень і віршів, які неможливо слухати без сліз. Один з таких віршів «Куди летиш без імені душа» продекламував під час мітингу курсант 2-го курсу факультету № 1 Олег Тимишин.

Відтак заходи з вшанування пам’яті Небесної Сотні відбулись і в навчально-тренувальному відділі «Верещиця». Крім цього, в центрі дозвілля ЛьвДУВС працівники та вихованців вишу провели вечір пам’яті українських Героїв.

У м. Києві з 14 по 17 лютого проходив тренінг для тренерів з питань підготовки працівників різних структурних підрозділів Національної поліції України у сфері забезпечення та захисту прав дітей. Участь у заході взяли також працівники Львівського державного університету внутрішніх справ: доцент кафедри адміністративного права та адміністративного процесу факультету №3 Юрій Кіцул та доцент кафедри кримінального процесу факультету №1 Андрій Кунтій.

Окрім представників закладів освіти МВС та різних структурних підрозділів Нацполіції, на заході зібралися також юристи та психологи-практики, аби спільно обговорити та вдосконалити зміст матеріалів, які викладаються як студентам, так і працівникам поліції. Тренінг проводився у межах Меморандуму між МВС, Нацполіцією України, UNICEF Ukraine та Agriteam Canada щодо підтримки ініціатив у сфері захисту дітей.

Нагадаємо, що подібний тренінг вже проходив 2-4 листопада 2017 року на тему професійної компетентності працівників поліції у сфері дотримання та захисту прав дітей.

17 лютого в готелі «Дністер» відбувся Форум активної молоді, координаторами якого виступили студентка факультету №5 Львівського державного університету внутрішніх справ Ірина Моряк і доцент кафедри кримінально-правових дисциплін факультету №6 вишу Володимир Рибалко. Взяти участь у заході зголосилися понад 250 хлопців та дівчат із різних регіонів країни. Попри молодий вік, майже усі учасники форуму – успішні громадські активісти. У більшості з яких за плечима є багато реалізованих молодіжних, культурних, соціальних ініціатив і проектів. Цьогорічний захід відбувся під гаслом: «Ти потрібен Україні».

«Ми віримо, що саме там, де ми живемо, є багато можливостей проявити ініціативу, реалізувати свої ідеї, і, об’єднавши громади, будувати своє майбутнє. Нас, молодих українців, не треба зупиняти від втечі закордон заборонами, а варто показати, як реалізувати себе тут. Ми можемо співпрацювати й черпати натхнення та підтримку один в одного. Саме для цього ми організовуємо наш Форум. Сподіваємося, такий захід стане щорічним», – розповідає координатор Форуму активної молоді Ірина Моряк.

У суботу, 17 лютого, на факультеті №6 Львівського державного університету внутрішніх справ відбувся День відкритих дверей. На факультет завітали майбутні абітурієнти, які виявили бажання ближче ознайомитися з діяльністю факультету, поспілкуватись із його керівництвом, науково-педагогічними працівниками та вихованцями.

1

З вітальними словами звернувся до абітурієнтів декан факультету Віктор Грищук: «Юридична освіта є затребуваною на ринку освітніх послуг. Коли ми говоримо про правову державу, то очевидно, що без знань законів, розбудова демократичної держави не є можлива. І добре, коли більшість громадян України є підкованими в сфері права, що дає їм можливість захистити себе».

Опісля викладачі розповіли гостям та їхнім батькам про можливості розвитку, які дає факультет, студентське дозвілля та наукову діяльність, а також презентували відеоролик. Студенти факультету також привітали присутніх в залі виконанням пісень та артистичним декламуванням віршів. Так, Іванна Небор розповіла глядачам патріотичний вірш «Україна». Народну пісню «Чорнобривці» для присутніх заспівав студент Роман Кінах. Динамічним виконанням пісень відзначилися студенти Марія Крупач, Аліна Кравчук та Ганна Стецик. Майстерно представила публіці легенду «Рука Івана Дамаскіна» Яніна Когут.

Щиро сподіваємось, що інформація, отримана під час Дня відкритих дверей, була цікавою та корисною як для абітурієнтів, так і для їхніх батьків. Хтось вкотре переконався у виборі майбутньої професії, а хтось зовсім по-новому відкрив для себе Львівський державний університет внутрішніх справ.

Урочисті заходи з нагоди відзначення 15-річчя від дня заснування Львівської правничої гімназії відбулись 16 лютого у центрі дозвілля Львівського держаного університету внутрішніх справ. У цей день гімназистів та їхніх педагогів прийшли привітати ректор ЛьвДУВС Роман Благута, начальник відділу освіти Шевченківського та Залізничного районів Управління освіти Львівської міської ради Галина Синицька, священнослужитель храму Святої Анни отець Тарас Шевчук, члени піклувальної ради гімназії – адміністратор храму Святого Василія Великого отець Володимир Гоцанюк і начальник НМВ ЛьвДУВС Руслан Строцький, гімназисти та їхні батьки, а також випускники навчального закладу.

Від імені колективу ЛьвДУВС з вітальним словом виступив ректор вишу Роман Благута: «Хочу побажати колективу гімназії здоров’я, запалу у підготовці молоді, адже праця педагога є складною, вона потребує максимум зусиль та самовіддачі. Очевидно, не всі вихованці гімназії в майбутньому стануть фахівцями у галузі права, однак та основа, яку закладають педагоги, не лише дає їм можливість бути спеціалістами у різних сферах професійної діяльності, але й виховують в них гуманність».

За 15 років Львівська правнича гімназія виховала більш як тисячу випускників, багато з яких вже встигли голосно про себе заявити. І цьогоріч навчальний заклад започаткував ще одну добру традицію відзначення кращих з них. Отож у трійку номінантів «Law Gymnasia Pride – 2018» увійшли Назар Демчишак, який є наймолодшим професором Львівського національного університету ім. Івана Франка, Леонід Мартинчик – найвідоміший Instagram-блогер м. Львова та Микола Гавриляк – дворазовий чемпіон світу з кікбоксингу за версією К1. Усі вони завітали до ЛьвДУВС сьогодні, аби привітати своїх наставників зі святом.

До уваги гостей було представлено святковий концерт за участю працівників, вихованців і випускників гімназії. Музичні вітання лунали й у виконанні курсанта факультету №2 ЛьвДУВС Ігоря Савули. Вже завтра, 17 лютого, в центрі дозвілля відбудеться весняний бал випускників Львівської правничої гімназії «Стоднівка».

До ЛьвДУВС 16 лютого завітав проректор Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка, доктор юридичних наук, професор Микола Карчевський. Здобувачі освітнього рівня «магістр» факультету №1 і №2 мали змогу послухати його лекцію «Про вічне та майбутнє…». Науковець, зокрема, розповів про кризу кримінально-правового регулювання в оцінках експертів та її наслідки, виокремив певні особливості щодо її ефективного подолання, а також торкнувся важливих питань правового регулювання у сфері штучного інтелекту.

«Феномен вищої освіти в постіндустріальному суспільстві» – саме цій тематиці був присвячений полілог, що відбувся 13 лютого у Національному юридичному університеті ім. Ярослава Мудрого. Участь у заході взяла також проектор ЛьвДУВС Ольга Балинська, яка перебувала у відрядженні у м. Харкові з метою проведення первинної акредитаційної експертизи освітньо-професійної програми «Міжнародне право».

Дискусія відбувалася на базі Школи професора Комарова. Модератором заходу виступив професор В’ячеслав Комаров. Так, найбільш важливими для учасників виявилися наступні питання: моделі освіти в постіндустріальному суспільстві, континентальна та англосаксонська система освіти, глобалізація як фактор розвитку освіти, гармонізація вищої освіти та ринку праці, місія сучасних університетів, модифікація моделі класичного університету в умовах конкурентного середовища.

Сторінка 1 із 34