Шаблоны Joomla 3.5


21 вересня у м. Львові розпочався ІV Львівський форум кримінальної юстиції на тему: «Кримінальна юстиція: quo vadis?». Форум організований Координатором проектів ОБСЄ в Україні та ГО «Львівський форум кримінальної юстиції». Співорганізаторами наукового заходу виступили Львівський державний університет внутрішніх справ, юридичний факультет Львівського національного університету ім. І. Франка та Служба безпеки України.

Привітав учасників із початком роботи конференції ректор ЛьвДУВС Роман Благута. Очільник вишу подякував організаторам за залучення здобувачів вищої освіти до різноманітних інтерактивних форм навчання. Зазначив, що в наш час найкраща інвестиція – це інвестиція в молодь. Якщо ми хочемо мати в перспективі фахових працівників, правоохоронців, то це потрібно робити систематично.

«Окреслюється така тенденція, що у вересні у Львові проходить два дуже важливих заходи: Форум видавців і Форум кримінальної юстиції. Фактично це вже 17 захід і ми стало крокуємо до якогось ювілею, – звернувся до колег Роман Благута. – Очевидно, що кожного року обговорюються цікаві, актуальні питання. Залучення практичних підрозділів до заходу дає можливість почути позиції науковців стосовно важливих питань».

Загалом в перший день роботи Форуму відбулося чотири панельні дискусії: «Особливості оперативно-службової діяльності спеціальних та правоохоронних органів в умовах проведення ООС, законодавче забезпечення оперативно-службової діяльності, контррозвідувального режиму та антитерористичної діяльності Служби безпеки України», «Конституційна скарга: можливості в сфері кримінальної юстиції та засоби реалізації», «Гендерно обумовлене насильство: ключові напрями реформування національного кримінального права», «Гарантії рівності прав, обов’язків та можливостей за кримінальним правом України».

Модераторами дискусій виступили: керівник підрозділу Інституту підготовки юридичних кадрів для Служби безпеки України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, к.ю.н. Олександр Гайворонський; національний радник з юридичних питань Координатора проектів ОБСЄ в Україні, керівник відділу верховенства права, член ради з питань судової реформи, консультант Конституційної комісії, к.ю.н. Олександр Водянніков; адвокат, громадська діячка, к.ю.н., доцент Наталія Ковалко; к.ю.н., експерт Львівського форуму кримінальної юстиції Володимир Коваленко.

12

Серед експертів цьогорічного форуму – заступник начальника Головного слідчого управління Служби безпеки України, полковник юстиції Богдан Тиводар; старший викладач Інституту підготовки юридичних кадрів для Служби безпеки України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Микола Членов; завідувач кафедри кримінального права та кримінології Львівського державного університету внутрішніх справ, кандидат юридичних наук Олексій Пасєка; суддя Конституційного Суду України Олександр Литвинов; професор кафедри теорії та філософії Львівського національного університету імені Івана Франка, доктор юридичних наук, професор Оксана Грищук; директор з наукового розвитку Центру політико-правових реформ, заслужений юрист України, доктор юридичних наук, професор Микола Хавронюк; заступниця Міністра соціальної політики України Наталія Федорович; незалежний експерт з проблем кримінальної юстиції, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України Вячеслав Навроцький; директор науково-практичного центру проблем зміцнення законності та правопорядку Прокуратури Республіки Білорусь, кандидат юридичних наук, доцент Василь Марчук тощо.

У місті Монтего-Бей (Ямайка) проходив Чемпіонат світу з кікбоксингу за версією ISKA. У складі збірної України участь у чемпіонаті взяв викладач кафедри спеціальної фізичної підготовки Львівського державного університету внутрішніх справ, заслужений майстер спорту з кікбоксингу Роман Голод.

У своїй ваговій категорії «80+кг» у розділі К-1 кікбоксер виборов «золото». Зауважимо, що це вже вп’яте, за час спортивної кар’єри, Роман Голод піднімається на найвищу сходинку п’єдесталу. До змагань спортсмена готував  Заслужений тренер України, старший тренер збірної команди Львівської області з боксу Олег Комар.

20 вересня на базі Національної академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного відбувся масовий спортивний флеш-моб з одночасного підтягування студентів та курсантів. Дійство приурочене до Міжнародного дня студентського спорту. На заході зібралося близько двох сотень представників університетської молоді, серед їх числа були й вихованці Львівського державного університету внутрішніх справ.

1111

Флеш-моб пройшов доволі швидко, оскільки підтягування відбувалося одночасно на багатьох перекладинах. Серед учасників також провели змагання на кількість підтягувань. Від ЛьвДУВС участь прийняв курсант 3-го курсу факультету №2 Ростислав Лукашенко, який зміг підтягнутися 21 раз.

У центрі дозвілля Львівського державного університету внутрішніх справ 19 вересня відбулися Загальні збори Наукового товариства студентів (курсантів, слухачів), аспірантів (ад’юнктів), докторантів та молодих вчених Львівського державного університету внутрішніх справ.

111

Загальні збори НТКС відкрила проректор ЛьвДУВС, доктор юридичних наук, професор Ольга Балинська. Зазначила, що Наукове товариство є частиною системи громадського самоврядування університету та провідним науковим осередком здобувачів вищої освіти, діяльність якого спрямована на пошук та розвиток здібної до наукової роботи молоді. Окрім цього, проректор ЛьвДУВС представила куратора Наукового товариства – наукового співробітника відділу організації наукової роботи Юлію Шевців. Також Ольга Балинська зазначила, що великі наукові результати починаються з маленьких кроків, які потрібно розпочати будучи студентом чи курсантом.

222

Начальник відділу організації наукової роботи Людмила Павлик, подякувала усім, хто долучився до наукової роботи у минулому навчальному році та розповіла про особливості діяльності НТКС тим, хто прийшов сюди вперше.

333

За результатами курсантсько-студентського голосування більшістю голосів обрали співголів наукового товариства: курсанта 3-го курсу факультету №3 Катерину Гончарук, студента 1-го курсу факультету №6 Миколу Апетика, ад’юнкта 2-го курсу кафедри кримінального процесу факультету №1 Аліну Ратнову. Також обрано секретаря Наукового товариства – курсанта 4-го курсу факультету №1 Оксану Марко.

Вітаємо співголів Наукового товариства та представників наукових гуртків і бажаємо плідної наукової праці та нових звершень!

У Львівському державному університеті внутрішніх справ 20 вересня відбулися чергові захисти дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право та 12.00.12 – філософія права. Двоє здобувачів, які представили на розгляд спеціалізованої вченої ради свої наукові доробки, на відмінно справились з поставленими завданнями.

Першим своє наукове дослідження на тему «Перешкоджання діяльності у кримінальному праві України» представив адвокат адвокатського об’єднання «А-Лінеа» Євген Пилипенко (науковий керівник – Євген Письменський, д.ю.н., професор, завідувач кафедри кримінально-правових дисциплін Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е. О. Дідоренка).

Наступним свою дисертацію презентував старший викладач кафедри філософії та політології ЛьвДУВС Михайло Ярунів. Тема дослідження – «Аксіологічно-нормативна парадигма свободи волі людини» (науковий керівник – В’ячеслав Бліхар, д.ф.н., професор, завідувач кафедри філософії та політології ЛьвДУВС).

Офіційними опонентами здобувачів виступили: Олександр Житний, д.ю.н., професор, завідувач кафедри кримінально-правових дисциплін (Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна), Олексій Авраменко, к.ю.н., доцент, декан факультету № 1 (Львівський державний університет внутрішніх справ), Олег Омельчук, д.ю.н., професор, ректор (Хмельницький університет управління та права) та Єлизавета Копельців-Левицька, к.ю.н., доцент, доцент кафедри правознавства, соціології та політології (Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка).

Слід зазначити, що кожна наукова робота стала предметом жвавих обговорень та дискусій. За результатами захистів спеціалізована вчена рада прийняла рішення присвоїти Євгену Пилипенку та Михайлу Яруніву науковий ступінь кандидата юридичних наук. Колектив Львівського державного університету внутрішніх справ щиро вітає науковців із успішним захистом дисертацій і бажає подальшого наукового розвитку та нових професійних надбань!

Четвер, 20 вересня 2018 12:59

Партизанам слава, партизанам шана

У Львівському державному університеті внутрішніх справ вшанували пам’ять українських ветеранів, котрі діяли в підпіллі. Прикро, але факт, що серед поважних пенсіонерів міліцейського вишу лишився тільки один ветеран, полковник міліції у відставці, учасник Другої світової війни Володимир Коледа. Ветеран щороку знаходить сили і бажання зустрітись із молодим поколінням правоохоронців, аби розповісти про свій нелегкий життєвий шлях, участь у партизанському русі та службу в органах внутрішніх справ. На зустрічі з першокурсниками також були присутні начальник відділу кадрового забезпечення Анатолій Перепелиця, начальник відділення соціально-гуманітарної роботи Роман Сушко, голова Ради ветеранів ЛьвДУВС Віктор Томас та інші члени ветеранської організації.

1

«Традиційно кожного року ми знайомимо першокурсників з подіями, які були багато років тому. Але вони й надалі залишаються світлою сторінкою в історії нашої держави. В Україні День партизанської слави щороку відзначають 22 вересня. Цей день збігається з початком героїчної підпільно-партизанської боротьби з нацистськими загарбниками, і є державним визнанням неоціненного внеску народних месників у велику Перемогу. І сьогодні на зустріч з вами ми запросили учасника партизанського загону під керівництвом Сидора Ковпака, Володимира Коледу, якому на весні виповнилося 97 років» – звернувся до присутніх Анатолій Перепелиця.

Опісля слово надали досвідченому сивочолому полковнику, який поділився з молодими юнаками та дівчатами своїми спогадами про страшні роки війни. Володимир Кирилович оповів про свій життєвий шлях від партизана до працівника міліції. Згадав ветеран про початок війни, відзначив жорстокість й агресивність загарбників-нацистів, спом’янув своїх побратимів, з якими вступав до лав партизанського руху.

Наступним до курсантів звернувся голова Ради ветеранів, полковник міліції у відставці Віктор Томас. Від імені ветеранського активу побажав усім миру й спокою, здоров’я, щастя, добра, Божої благодаті, успіхів в навчанні, задоволення від життя та всіх земних гараздів.

8

У цей день Володимир Коледа разом із Радою ветеранів також завітали на Янівське кладовище, де похований керівник штабу партизанського загону та колишній начальник Львівської школи міліції МВС Олександр Яценко. Вони віддали йому шани, поклавши квіти до могили, і запалили свічки.

17 вересня засідання ректорату Львівського державного університету внутрішніх справ розпочалося з привітань іменинниці. Очільник університету Роман Благута привітав з днем народження директора загальної бібліотеки ЛьвДУВС Ірину Кравець, яка відсвяткувала свої уродини 10 вересня.

IMG 1037

Крім цього, у ході засідання ректорату було розглянуто стан дотримання дисципліни та законності особовим складом, стан виконавської дисципліни в університеті, плани на поточний тиждень тощо.

17 вересня під час ранкового шикування ректор Львівського державного університету внутрішніх справ полковник поліції Роман Благута вручив дипломи та медалі переможцям та призерам університетських змагань з легкоатлетичного кросу.

Нагадаємо, що кращих у цьому виді спорту визначали 6 вересня. Участь у змаганнях взяли близько 30 курсантів, які демонстрували свої сили у забігах на 1 км, 3 км та 5 км. Так, перші місця посіли: курсант 1-го курсу факультету №2 Владислав Фінчук (1 км); курсант 1-го курсу факультету №3 Дмитро Здробилко (3 км); курсант 4-го курсу факультету №1 Дмитро Пастернак (5 км); курсант 4-го курсу факультету №1 Аліна Козачок (1 км). У командному заліку впевнену першість вибороли легкоатлети 4-го курсу факультету №1.

На базі Львівського державного університету внутрішніх справ завершився командний тренінг з питань охорони публічного порядку. Тренери Консультативної місії Європейського Союзу - Поул Северінсен, Ула Вольтер, Андерс Ессман та Детлєв Куіглі – навчали українських колег «скандинавської» моделі забезпечення правопорядку. Участь у тренінгу взяли працівники Національної поліції з Київської, Хмельницької, Вінницької Дніпропетровської, Львівської областей України. Від ЛьвДУВС у тренінгу брав участь доцент кафедри адміністративного права та адміністративного процесу Юрій Хатнюк.

Завершився тренінг врученням сертифікатів міжнародного зразка так званим «срібним» та «бронзовим» командирам. З цією подією привітав присутніх ректор ЛьвДУВС Роман Благута. Наголосив, що отримані знання будуть важливими лише тоді, коли через призму власного досвіду застосовуються в професійній діяльності. Своєю чергою це дозволить утверджувати верховенство права, а також забезпечувати публічний порядок та організувати роботу так, щоб в процесі не були травмовані працівники поліції. Подякував учасникам тренінгу та закордонним колегам, які діляться своїм професійним досвідом.

З вітальним словом до учасників тренінгу також звернувся тренер КМЄС Ула Вольтер. Подякував за важку плідну працю, натхнення, з яким приступали до поставлених завдань, відданість та готовність сприймати нове. Під кінець заходу учасники тренінгу висловили подяку та вручили приємний подарунок на пам’ять тренерам, перекладачам та очільнику вишу за якісну організацію та проведення заходу.

19-23 вересня відбудеться 25-й «Форум видавців у Львові» – найбільший книжковий, літературний, культурний захід України і Центрально-Східної Європи. Упродовж 5 днів можна буде відвідати 1000 культурних та освітніх заходів, поспілкуватися з авторами і придбати книжки. Організатори заходу пропонують насичену культурну програму: літературні читання та дискусії, автограф-сесії від відомих письменників з усього світу і навіть музичні вечори.

Ознайомитися з програмою можна за посиланням.

image 2

Сторінка 1 із 59