Долинська Марія Степанівна

завідувач кафедри господарсько-правових дисциплін, доктор юридичних наук, доцент

Коротко про себе

В 1999 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Правові засади створення та діяльності селянських (фермерських) господарств в Україні». З 1983 року до вересня 2011 року працювала в органах державного нотаріату м. Львова, начальником відділу нотаріату Головного управління юстиції у Львівській області. Працює у Львівському державному університеті внутрішніх справ з 2004 р. – по сумісництву, а з 2011 року – на постійній основі. Вчене звання доцента присвоєно у 2012 р.

У 2017 захистила докторську дисертацію на тему: «Становлення та розвиток законодавства про нотаріальну діяльність в Україні».

Науковий доробок

Автор понад 250 наукових праць, присвячених актуальним питанням аграрного, земельного, цивільного та нотаріального права, у т.ч. монографії. Серед них: «Становлення та розвиток правового регулювання нотаріальної діяльності в Україні», «Порядок створення, землекористування та діяльність фермерських господарств України: науково-практичний посібник»; «Правове становище селянських (фермерських) господарств в Україні»; «Фермерські господарства України: землекористування, порядок створення, діяльність та припинення діяльності»; «Довідник посадових осіб»; «Земельні відносини у нотаріальному процесі»; «Діти - учасники цивільно-правових правочинів»; «Іпотека в Україні та особливості посвідчення іпотечних договорів»; «Розпаювання майна в аграрному секторі економіки України, в тому числі майна споживчого товариства, підприємства споживспілки та розпорядження майновими паями»; «Спадкування в Україні»; «Земельні питання в нотаріальній практиці»; «Українське нотаріальне право» та ін.. Співавтор навчальних посібників – «Правознавство», «Основи права України».

Викладає дисципліни
  • Аграрне право
  • Нотаріальний процес
 Сфера наукових інтересів