Шаблоны Joomla 3.5


/ Структура / Навчальні підрозділи / Кафедра інформаційного та аналітичного забезпечення діяльності правоохоронних органів

Кафедра інформаційного та аналітичного забезпечення діяльності правоохоронних органів

Інформація про кафедру

Кафедра інформаційного та аналітичного забезпечення діяльності правоохоронних органів заснована 11 вересня 2000 року згідно наказу МВС України від 08.08.2000 року №528 та наказу Ректора ЛІВС при НАВСУ №86 о/с від 11.09 2000 року. За час свого функціонування кілька разів змінювала свою назву (інформатики та спеціальної техніки, інформаційних технологій у діяльності ОВС, інформаційних технологій, інформатики).

Головним завданням кафедри є підготовка висококваліфікованих фахівців у галузі використання інформаційних технологій у практичній роботі Національної поліції України та інших правоохоронних органів.

При кафедрі створено науково–дослідний гурток здобувачів вищої освіти. Матеріально–технічна база кафедри - п'ять комп’ютерних класи.

Навчальний процес із здобувачами вищої освіти забезпечують висококваліфіковані фахівці з яких 83% працівники з науковими ступенями.

Основними засобами реалізації навчально–виховної мети є впровадження досягнень науки та техніки у навчальний процес, а також практична розробка ряду теоретичних проблем, пов’язаних з правоохоронною діяльністю поліції та інших силових і владних структур.

Кафедра інформаційного та аналітичного забезпечення діяльності правоохоронних органів плідно співпрацює з кафедрами усіх факультетів ЛьвДУВС.

З метою актуалізації завдань, пов’язаних з підготовкою випускників, котрі повинні на достатньому рівні володіти знаннями комп’ютерних технологій та баз даних, кафедра інформаційного та аналітичного забезпечення діяльності правоохоронних органів підтримує тісні зв’язки із спорідненими кафедрами Львівського Національного університету ім. І.Франка, Національного університету “Львівська політехніка”, Національного лісотехнічного університету України та рядом інших вищих навчальних закладів м. Львова.

З метою формування у здобувачів вищої освіти практичних навиків, полегшення їх майбутнього входження в самостійну професійну діяльність, ознайомлення з матеріально–технічною базою практичних практичних підрозділів Національної поліції України, навчальними програмами та тематичними планами з дисциплін, що викладаються кафедрою передбачене проведення практичних занять з вивчення спеціалізованих комп’ютерних програм.

Для читання лекцій, проведення практичних занять із здобувачами вищої освіти залучаються аналітики та практики у сфері інформаційних технологій, які у своїй діяльності мають високі професійні показники.

Реалізація концептуальних завдань кафедри допомагає становленню майбутніх випускників, як висококваліфікованих фахівців так і національно-свідомих громадян нашої держави.

Науковий доробок кафедри

Науково-дослідницький та навчально-методичний доробок кафедри – це понад 150 праць професорсько-викладацького складу, серед яких навчальні посібники:

 • Сеник В.В., Рудий Т.В., Магеровська Т.В. Технології захисту інформації : методичні рекомендації для здобувачів вищої освіти юридичних та економічних спеціальностей. – Львів: ЛьвДУВС, 2018. – 92 с.
 • Сучасні засоби обробки ділової документації: методичні рекомендації для вивчення навчальної дисципліни «Інформаційні технології в правозастосовчій діяльності» та практиків, що здійснюють аналітичну діяльність у сфері кримінального аналізу / Т. В. Магеровська, Д. М. Неспляк. 2018.
 • Комп’ютерні технології обробки статистичних та аналітичних даних: методичні рекомендації для вивчення навчальної дисципліни «Інформаційні технології в правозастосовчій діяльності» та практиків, що здійснюють аналітичну діяльність у сфері кримінального аналізу / В. В. Сеник, Т. В. Магеровська. 2017.
 • Технологічні засоби безпеки економіч¬них систем: курс лекцій / Рудий Т.В. та ін. 2017. 
 • Протидія комп’ютерним злочинам: навчальний посібник / Т.В. Рудий, О.В. Захарова Я.Ф. Кулешник, В.В. Сеник, І.В. Бичинюк. 2016. 
 • Інформаційні системи та технології: навчальний посібник /Т.В. Рудий, Я.Ф.Кулешник, В.В. Сеник. 2016. 
 • Правові інформаційно-пошукові системи: Єдина інформаційна платформа «Ліга: Закон»: методичні рекомендації / В. В. Сеник. 2016.
 • Інформатика: навчальний посібник для економістів / Я.Ф.Кулешник, Т.В. Рудий, В.В. Сеник. 2015. 
 • Інформаційні системи і технології: посібник / Т.В. Рудий. 2014.
 • Інформаційні технології у психології: навчальний посібник./ Шишко В.Й. 2014. 
 • Основи інформатики та обчислювальної техніки: навчальний посібник/ Сеник В.В. та ін.  2014. 
 • Інформаційні системи в менеджменті: посібник / Кулешник Я.Ф. та ін. 2013. 
 • Інформаційні системи в менеджменті: практикум / Кулешник Я.Ф. та ін. 2014. 
 • Інформаційна безпека: посібник / Рудий Т.В. та ін. 2013. 
 • Інформатика та інформаційні технології: навчальний посібник (з грифом МВС)/ За ред. Б. В. Щура.  2010. 
 • Сучасні інформаційні технології: практикум/ Керницький І.С. та ін. 2010. 
Навчальний процес

Кафедрою викладаються такі дисципліни:

 • Ком'ютерні аналітичні системи та кібербезпека
 • Застосування інноваційних технологій у психології
 • Інформатика
 • Інформаційні системи та технології
 • Інформаційне забезпечення професійної діяльності
Розробки кафедри
Спеціальний пристрій відеоспостереження СПВ-2К

Пристрій СПВ-2К призначений для дистанційного огляду місцевості, приміщень, предметів тощо у випадках, коли наближення до об’єкта може становити загрозу. Прилад складається з розсувної штанги-1, призначеної для утримання відеокамери з антеною-2, та управління нею. Відеокамера-2 – основний елемент конструкції приладу – служить для передачі відеосигналу. Відеосигнал приймається спеціальним приймачем-3, який підключається до монітора чи телевізора. Управління відеокамерою-2 може здійснюватися як у горизонтальній, так і вертикальній площинах. Для цього вона закріплюється на кульовому шарнірі-4. Живлення приладу здійснюється від акумуляторної батареї, яка встановлюється в ручці штанги-1.

Пристрій для вибивання циліндрового механізму врізного замка СВМ-1СТ

Пристрій призначений для екстреного відкривання дверей, замкнених на врізний замок, у випадку необхідності проникнення у приміщення (аварія, пожежа, захоплення злочинця). Пристрій складається із направляючої труби 1 та вибивного елементу 2 із загартованої сталі.Комплекс для фото- та відеозйомки в темряві КФВТ-1

Науковцями кафедри розроблений комплекс для фото- та відеозйомки в темряві КФВТ-1, який містить сам прилад бачення в темряві з напрямними для закріплення гвинтом кронштейна і зйомний кронштейн, що має змінену форму та площадку для закріплення гвинтом цифрового фотоапарата.

На рисунку зображений комплекс для фото- та відеозйомки в темряві КФВТ-1, загальний вигляд.


Прилад бачення в темряві НСПУМ, зовнішній вигляд

Комплекс для фото- та відеозйомки в темряві КФВТ-1 містить сам прилад бачення в темряві 1 з напрямними 2 для закріплення гвинтом 3 кронштейна і зйомний кронштейн 4, який має змінену форму та площадку 5 для закріплення гвинтом 6 цифрового фотоапарата 7. У випадку необхідності здійснення фото- та відеозйомки за умов недостатньої видимості за допомогою приладу бачення в темряві “Ворон-03” кронштейн 4 приєднується до приладу бачення в темряві, а на кронштейні фіксується нерухомо цифровий фотоапарат 7. Після цього включається живлення приладу бачення в темряві та фотоапарата і здійснюється фото- або відеозйомка за допомогою цифрового фотоапарата.

Створений комплекс для фото- та відеозйомки в темряві КФВТ-1 запатентований, апробований в практичних підрозділах ОВС та прийнятий до практичного застосування Управлінням оперативно-тактичних заходів ГУ МВСУ у Львівській області.

Пристрій для вибивання циліндрового механізму врізного замка СВМ-1СТ

Авторський колектив кафедри здійснив модернізацію приладів бачення в темряві НСПУ з мінімізацією затрат коштів на їх вдосконалення, шляхом використання широковживаних акумуляторів циліндричної форми (наприклад, акумуляторів типорозміру АА). Модернізований прилад бачення в темряві НСПУМ містить власне сам прилад бачення в темряві та батарейний відсік, де розташовано вбудовану акумуляторну батарею з двох циліндричних акумуляторів із зарядним пристроєм, роз'єм для підключення шнура живлення від мережі 220 В під час зарядки акумуляторної батареї та світлодіодний індикатор зарядки акумуляторної батареї. Зовнішній вигляд приладу бачення в темряві НСПУМ показано на рисунку 1, де 1 – власне сам прилад бачення в темряві, 2 – батарейний відсік. Батарейний відсік приладу бачення в темряві НСПУМ у розрізі показано на рисунку 2. Батарейний відсік містить вбудовану в корпус 1 акумуляторну батарею з двох циліндричних акумуляторів 2 із зарядним пристроєм 3, роз'єм 4 для підключення шнура живлення від мережі 220 В під час зарядки акумуляторної батареї та світлодіодний індикатор 5 зарядки акумуляторної батареї. Перед початком роботи здійснюється зарядка акумуляторної батареї 2 (див. рис. 5) шляхом підключення приладу через роз’єм 4 до мережі 220 В. Потім здійснюється огляд місцевості згідно з інструкцією використання приладу бачення в темряві НСПУ.

Розроблений авторським колективом кафедри прилад бачення в темряві НСПУМ запатентовано та впроваджено в практичну діяльність Національної поліції України.

Ці розробки впроваджено в діяльність спецпідрозділу "Беркут", транспортної міліції, підрозділів МНС.

Документи кафедри

Положення про кафедру (в процесі затвердження)

Графік чергувань 

Графік консультацій 

Професорсько-викладацький склад кафедри

Сеник Володимир Васильовичв.о. завідувача кафедри, кандидат технічних наук, доцент
Сеник Володимир Васильовичв.о. завідувача кафедри, кандидат технічних наук, доцент

Освіта: 1993 - Львівський політехнічний інститут, спеціальність "Електронне машинобудування"

Повна інформація
Кулешник Ярема Федоровичв.о. доцента кафедри, кандидат технічних наук, доцент
Кулешник Ярема Федоровичв.о. доцента кафедри, кандидат технічних наук, доцент

Освіта: 1976 - ЛНУ ім. І. Франка, спеціальність "Обчислювальна математика"

Повна інформація
Рудий Тарас Володимировичв.о. доцента кафедри, кандидат технічних наук, доцент
Рудий Тарас Володимировичв.о. доцента кафедри, кандидат технічних наук, доцент

Освіта: 1980 - Львівський політехнічний інститут, спеціальність "Електропривід та автоматизація промислових установок"

Повна інформація
Магеровська Тетяна Валеріївнав.о. доцента, кандидат фізико-математичних наук, доцент
Магеровська Тетяна Валеріївнав.о. доцента, кандидат фізико-математичних наук, доцент

Освіта: 1995 - ДУ"ЛП", спеціальність "Прикладна математика"

Повна інформація
Бичинюк Ігор Васильовичв.о. викладача кафедри
Бичинюк Ігор Васильовичв.о. викладача кафедри

Освіта: 2004 - ЛНТУ, спеціальність "Обладнання лісового комплексу"

Повна інформація

Адреса: м. Львів, вул. Замарситнівська, 9.