/ Про університет / Наукова діяльність / Наукове товариство курсантів, студентів, ад'юнктів та аспірантів

Наукове товариство студентів (курсантів, слухачів), аспірантів (ад’юнктів), докторантів та молодих вчених Львівського державного університету внутрішніх справ (далі – Наукове товариство) є частиною системи громадського самоврядування університету та провідним науковим осередком здобувачів освітніх та наукових ступенів, діяльність якого спрямована на пошук та розвиток здібної до наукової роботи молоді з метою створення наукового резерву ЛьвДУВС.

До складу Наукового товариства входять представники наукових гуртків, що функціонують при кафедрах університету, а також аспіранти (ад’юнкти), докторанти та молоді вчені ЛьвДУВС. Загалом у ЛьвДУВС функціонує 21 науковий гурток (у т.ч. у складі 2 наукових гуртків (кафедри мовної підготовки і кафедри фінансів та обліку) створено по дві секції), які об’єднують більше ніж 400 здобувачів освітніх та наукових ступенів, а також молодих науковців.

Основними завданнями Наукового товариства є: популяризація наукової діяльності серед університетської молоді, сприяння залученню осіб, які навчаються та працюють у ЛьвДУВС, до наукової роботи та інноваційної діяльності; представництво інтересів студентів, курсантів, слухачів, аспірантів (ад’юнктів), докторантів та молодих вчених ЛьвДУВС перед керівництвом ЛьвДУВС та організаціями (за погодженням з керівництвом університету) з питань наукової роботи та розвитку академічної кар’єри; проведення організаційних, наукових та освітніх заходів; сприяння обміну інформацією між дослідниками-початківцями та молодими вченими, а також підвищенню якості наукових досліджень; розвиток міжвузівського, регіонального, загальнодержавного та міжнародного співробітництва; здійснення моніторингу науково талановитої молоді ЛьвДУВС тощо.

Основними напрямами діяльності Наукового товариства є участь в організації та проведенні наукових, науково-практичних, освітньо-наукових та інших заходів; організація наукової роботи студентів, курсантів, слухачів, аспірантів (ад’юнктів), докторантів та молодих вчених ЛьвДУВС у відповідних секціях (наукових гуртках, що функціонують при кафедрах ЛьвДУВС); індивідуальна науково-дослідна робота під керівництвом досвідчених науково-педагогічних та наукових працівників ЛьвДУВС, а також інших вищих навчальних закладів; ознайомлення початкуючих науковців зі специфікою підготовки наукових матеріалів до оприлюднення, рекомендація до публікування результатів їхніх досліджень у збірнику Наукового товариства, матеріалах конференцій, клопотання щодо публікації у Науковому віснику Львівського державного університету внутрішніх справ; залучення студентів, курсантів, слухачів, аспірантів (ад’юнктів), докторантів і молодих вчених ЛьвДУВС до виконання наукових досліджень та участі в науково-практичних заходах, що проводяться на базі ЛьвДУВС і за його межами; висвітлення питань, пов’язаних із діяльністю Наукового товариства, у засобах масової інформації, мережі Інтернет, під час публічних заходів; організація обміну інформацією за напрямами досліджень з науковими об’єднаннями інших ВНЗ та НДУ, правоохоронними органами України (за погодженням з керівництвом ЛьвДУВС) та інших держав (за погодженням з МВС України) тощо.

Основним організаційним заходом Наукового товариства є Всеукраїнська курсантсько-студентська наукова конференція молодих науковців «Механізм правового регулювання правоохоронної та правозахисної діяльності в умовах формування громадянського суспільства (осінні читання)», яка щорічно відбувається на базі ЛьвДУВС. За результатами конференції виходить друком Вісник Наукового товариства ЛьвДУВС із публікаціями наукових напрацювань його членів, а також інших учасників заходу.

Представники Наукового товариства ЛьвДУВС залучені до роботи Вченої ради університету та комісії з розгляду питань щодо присвоєння стипендій та іменних премій перемінному та постійному складу ЛьвДУВС. Це надає їм можливість брати участь у вирішенні важливих питань з організації та ведення наукової діяльності в університеті.

Окрім цього, представники Наукового товариства ЛьвДУВС практикують регулярні зустрічі зі шкільною молоддю. Зокрема, відповідно до спільного наказу ЛьвДУВС та Львівської правничої гімназії № 243/206 від 26.10.2016 «Про співпрацю в рамках діяльності комплексу «Арґумент права» у 2016-2017 навчальному році» члени Наукового товариства гімназистів регулярно відвідують засідання Наукового товариства ЛьвДУВС, а науково-педагогічні працівники університету здійснюють наукове консультування та керівництво підготовкою наукових робіт вихованців Львівської правничої гімназії.

З питань щодо діяльності Наукового товариства ЛьвДУВС можна звертатися до його співголів: курсанта 3-го курсу факультету № 1 ІПФПНП рядового поліції Бобровської Юлії Михайлівни, здобувача вищої освіти ступеня «магістр» факультету № 6 Заболотної Марії Романівни, ад’юнкта 1 курсу факультету № 1 ІПФПНП старшого лейтенанта поліції Ратнової Аліни Володимирівни, а також до куратора Наукового товариства – наукового співробітника відділу організації наукової роботи Гумен Роксолани Василівни (роб. тел. 258-69-54; електронна пошта: vonr@lvduvs.edu.ua).