Понеділок, 11 вересня 2017 12:39

Студенти ЛьвДУВС завітали до бібліотеки ім. В. Стефаника

(1 Vote)

Нещодавно студентам факультету № 6 випала нагода побувати у Львівській національній науковій бібліотеці України імені Василя Стефаника під керівництвом доцента кафедри господарсько-правових дисциплін Любомири Мелех. Працівники бібліотеки розповіли, що відбувалося в стінах цієї будівлі з дня її створення – 2 січня 1940 року.

library1

Славетна книгозбірня, коріння якої сягають XVI століття, склалась на базі 84 бібліотек всього західного регіону України. Зокрема, бібліотеки Наукового Товариства ім. Шевченка і Народного дому, численні книгозбірні «Просвіти», бібліотеки монастирів, національних товариств. ЛННБУ ім. В. Стефаника – потужний інформаційний і науково-дослідний центр. Її фонди становлять більше 7 млн. одиниць збереження. Гордість і окраса бібліотеки – українська та зарубіжна періодика XIX-XX ст.

library2

Бібліотека працює в багатьох напрямках: участь у пiдготовцi нацiональної бiблiографiї української книги та перiодики, науково-бiблiографiчне розкриття книжкових, рукописних, мистецьких фондiв, книгознавчi дослiдження, дослiдження iсторiї та теорiї журналiстики тощо.

library3

Для науковців з України та зарубіжжя, а також студентів вищих навчальних закладів відкриті 13 читальних залів, на місці яких колись були: картинна галерея, їдальня, зала для танців та прийому гостей. Поглянувши на деякі деталі інтер’єру, можна легко перенестись у минуле та відчути себе частинкою історії. А завдяки пожертвам меценатів Оссолінських, ми маємо сьогодні змогу відчувати цю творчу атмосферу та передавати нашу культурну спадщину майбутнім поколінням.