Четвер, 14 вересня 2017 13:46

Один з кращих економістів України провів лекцію студентам ЛьвДУВС

До Львівського державного університету внутрішніх справ завітав всесвітньовідомий український науковець Роман Шеремета. Здобувачі освітніх рівнів «бакалавр» та «магістр» факультету №8 мали змогу послухати його лекцію на тему «Поведінкові фактори економічного розвитку».

На лекції професор презентував книгу «Реформація. Успіх Європи і шанс для України», де описується зв’язок реформації та економічного розвитку країн Європи. Книга присвячена 500-річчю Реформації, яке ми святкуємо цьогоріч. На основі книги науковець відкрив студентам нове бачення на класичні засади економіки. Якщо колись рушієм економічного розвитку були поняття «земля», «праця», «капітал», які згодом економісти доповнили факторами «підприємництво» і «технологічний прогрес», то сьогодні це правильні соціальні інституції, духовні та культурні цінності.

У ході лекції Роман Шеремета наводив цікаві факти про освіту в США. Зокрема, американська статистика свідчить, що освічені люди мають вищу зарплату, у них кращий стан здоров’я, вони чудові сім’янини, і ймовірність стати злочинцями у майбутньому значно менша. На завершення науковець наголосив усім студентам, що основне завдання освіти – не видати диплом, а дати знання, виховати зрілу особистість з культурними та моральними цінностями.

Інформаційна довідка: Роман Шеремета – професор Школи менеджменту Уезерхед при Університеті Кейс Вестерн Резерв (США). Один з найкращих українських економістів за версією журналу «Forbes» в 2015 році.